Značka Officine Panerai znovu uvedla na trh hodinky, které vycházejí z tradice výroby hodinek pro bojové potápěče italské armády ve 30. letech. Tentokrát byl materiálem pro výrobu pouzdra titan. Tento odolný, lehký a přitom chemicky stálý a hypoalergenní materiál má při výrobě hodinek rozhodně své stálé místo. Přiznám se, že hodinky Officine Panerai Luminor Marina 8 Days Titanio se mi libí a ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenacházím na nich nic, co by mi vadilo.

Pouzdro o průměru 44 milimetrů je vyrobeno z titanu, jak už jsem psal. Povrchovou úpravu má dokončenou jemným broušením. Z titanu je i luneta a můstek ochrany korunky proti vytažení. Pouzdro doplňuje odolné safírové sklíčko (tloušťku má celých 2,5 milimetru!) s vnitřní antireflexní vrstvou. I díky tomu výrobce garantuje vodotěsnost 300 metrů vodního sloupce, tedy pro všechny aktivity ve vodě bez omezení, včetně přístrojového potápění.

Číselník je v tomto případě tmavě hnědý, je vyrobený pomocí technologie „sandwich“, kdy hodinové indexy jsou prořezány v horní vrstvě nad souvislou vrstvou luminiscence. Díky tomu jsou i tyto hodinky nedostižné v čitelnosti v jakýchkoliv světelných podmínkách. Tradiční ručky mají u tohoto modelu černé lakování a luminiscenční výplň. Drobná sekundová ručka je lakována bíle.

V hodinkách je (jak jinak) in-house mechanický Panerai kalibr s označením P.5000. Už jsme ho zmínili, tak jen krátce. Do rozměru 15¾ lignes a tloušťky pouhých 4,5 milimetru se vešlo 127 součástek, včetně 21 ložiskových kamenů. Přes poměrně vysoký počet součástek hodinky pouze zobrazují čas, jiné komplikace nemají. Dva pérovníky po ručním natažení zajistí energii na celých 8 dní (ano, 192 hodin) přesného chodu. Tato hodnota není náhodná, pokud se o hodinky značky Officine Panerai zajímáte, jistě víte, že právě tuto hodnotu rezervy nátahu měly vojenské hodinky už ve 30. letech 20. století. Setrvačka s ochranou KIF má frekvenci 3 Hz (21.600 A/h). Velmi se mi líbí decentní zdobení kalibru, které se skvěle hodí k celkovému vyznění hodinek – military tool s historickými kořeny.

Kalibr kryje, ale nezakrývá titanové dýnko ve stejné povrchové úpravě, jakou má i zbytek pouzdra. Kromě technického popisu je vybaveno rozměrným safírovým průhledem.

Hodinky doplňuje široká škála kožených řemenů s titanovou jazýčkovou sponou a v příslušenství najdeme i ocelový šroubovák pro snadnou výměnu řemenů.

Tak jak se vám tyto hodinky líbí? Myslím, že jsou dokonalé a moc rád bych je uvítal i na svém zápěstí. Bohužel je tu jedna drobná překážka a tou je cena. Ceník uvádí $8.400 USD, bohužel, tak snad jednou.

Autor textu: 🙂 kibi

Zdroj fotografií: www.panerai.com

Jestli se vám hodinky líbily, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás cenná zpětná vazba, děkujeme!