Už český génius mnoha oblastí předpověděl, že: „Budoucnost patří aluminiu!“ A je to tady, firma Hamilton na letošní výstavě BaselWorld představila nový model z řady Khaki Pilot Pioneer – Aluminium.

První moje rekce byla: Z hliníku? Zbláznili se? Ty bych okamžitě někde zničila. Samozřejmě, že se nezbláznili. Pouzdro těchto hodinek je ze speciálně upraveného hliníku, který je odolnější, než je obvyklé, a samozřejmě je stále velmi lehký. Také ho lze barvit, takže nové Piloty je možné si pořídit ve čtyřech barvách: khaki zelené, pískové, černé a námořnické modré.

Vzhled hodinek odpovídá jejich názvu: jsou to „pilotky“. Mají vnitřní otočnou lunetu (ovládanou korunkou na pozici 2) s číselnými indexy po 5 minutách. Barevný číselník nese hodinové indexy buď bílé, nebo černé, podle barevného provedení. Číslice 12 a 6 jsou zvětšené, místo indexu na pozici 3 je apertura pro datum: na bílém pozadí černá číslice. Hodinová a minutová ručka mají pro Hamilton typickou podobu – jsou špičaté, prodloužené a celé vyplněné luminiscenční barvou. Vteřinová ručka má luminiscenční nátěr jen na špičce a za osu je protažená a ukončená kruhovým terčíkem. Barvy ruček a indexů (číselných i čárových) a luminiscence se opět liší podle barevného provedení. U všech barevných provedení je jednotné luminiscenční označení hodinových indexů, a to v podobě tečky. Na číselníku najdeme ještě označení výrobce (nahoře), označení automat (dole) a „swiss made“ u indexu 6. Korunky (na pozici 2 a 4) jsou jemně vroubkované a v barvě pouzdra. Sklíčko mají safírová, průměr hodinek je řadí mezi menší – 41 mm a voděodolnost zase mezi ty odolnější – 100 metrů vodního sloupce.

Barvě pouzdra odpovídá i NATO-strap, je v barvě khaki, modré, pískové nebo černé. Obvykle se mi tento typ řemínku moc nelíbí, ale k těmto hodinkám perfektně patří.

Hodinky pohání automatický kalibr H-10 (základem je samozřejmě kalibr ETA) s 25 kameny a 21.600 kmity za hodinu (3 Hz). Úctyhodná je také rezerva nátahu, která by měla být až 80 hodin.

Nejsem velkým ctitelem ani obdivovatelem military stylu, přesto mě tyhle pilotky zaujaly – jednoduchým, přesto elegantním tvarem, perfektně čitelným a nepřeplněným číselníkem a hlavně barvou. Barevné hodinky – nejen s barevným číselníkem, ale celobarevné – jsou spíš výjimkou a ty modré mě prostě vzaly za srdce. A jejich cena je 850 EUR. Už se těším, až se s nimi budeme moci seznámit podrobně.

Autor textu: limi

Zdroj fotografií: hamiltonwatch.com a 🙂 kibi

Pokud se vám hodinky líbí, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Děkujeme!