Vzpomínáte na dynamické hodinky Perrelet Turbine A1066/3, jejichž podrobnou recenzi jsme nedávno přinesli? Efekt otáčející se „turbíny“ leteckého motoru, který je pro tuto řadu typický, je sice velmi pěkný, ale tak nějak zabraňuje tomu, aby se na číselníku objevily i jiné komplikace než jen zobrazení času. Nebo snad ne?

No tak dobře, ne. Designéři značky Perrelet zvládli do číselníku obohaceného o volně se točící turbínu přidat i funkci chronografu. Na časté dotazy raději odpovím předem – turbína se neotáčí mechanickou energií kalibru, ale výhradně pohybem ruky a nijak nesouvisí s automatickým nátahem kalibru. Jedná se jen o zdobný prvek a mohu říct, že velmi zdařilý!

Škály chronografu se podařilo přidat na safírovou vrstvu v číselníku. Je to logické a vlastně velmi šikovné umístění. A ve štěrbině spodní strany číselníku vykukuje dokonce i datový kotouč.

Hodinky vznikly v několika variantách. Ty se od sebe liší použitými materiály a barevným vyzněním. Jiné rozdíly nehledejte, hodinky mají pouzdro o průměru 47 milimetrů a tloušťce 16 mm. Číselník je vždy také krytý safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou. Safírové sklíčko najdete i v průhledu dýnka, kde otvírá pohled na mechanický kalibr Perrelet P-361 (ano, původ má v kalibru značky Soprod). Kromě zobrazení času je zde tedy i komplikace chronografu s 60minutovým čítačem. A vodotěsnost je vždy (pouhých) 50 metrů vodního sloupce.

Jednotlivé barevné varianty jsou:

A1074/2 – má pouzdro z nerezové oceli, lunetu s černou DLC vrstvou, turbína je titanová, černý číselník.

A1075/1 – pouzdro je také z nerezové oceli s černou DLC vrstvou, nerezová luneta, turbína titanová černěná, černý číselník, světlé indexy.

A1079/1 – nerezové pouzdro s černým DLC, černý číselník, luneta, turbína i indexy.

A3036/1 – nerezové pouzdro s DLC vrstvou (růžové zlato), turbína černěná, číselník růžové zlato, světlé indexy.

A3036/2 – i zde je nerezové pouzdro s DLC vrstvou (růžové zlato), v této barvě je i turbína a číselník, světlé indexy.

Jak se vám tyto hodinky líbí? Přiznávám, že bych si asi vybral, jen váhám nad barevnou variantou – nerezové pouzdro? Nebo černé? Nebo…? Tyto hodinky byly představeny na výstavě BaselWorld 2013 a prodávají se za cenu okolo 5000 EUR.

Autor textu: 🙂 kibi

Zdroj fotografií: Perrelet.com.

Pokud se vám hodinky líbily, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Děkujeme!