Officine Panerai Luminor ડુબાઉ 1950 3 Days Automatic Ceramica Special Edition (PAM00508) – સ્પોટલાઇટ
Dnes bych vám rád krátce představil snad nejhezčí hodinky se značkou Officine Panerai, které jsem za poslední dobu viděl. Jsou to Officine Panerai Luminor ડુબાઉ 1950 3 Days Automatic Ceramica Special Edition (PAM00508) a já si myslím, že se v nich dokonale spojuje to nejlepší z tradice této značky s moderními materiály a technologií. વર્ષ, tyhle hodinky bych mohl bez výhrad nosit.
કેસ વ્યાસ 47 milimetrů je v tomto případě vyrobeno z černé matné keramiky, konkrétně se jedná o oxid zirkonu (ZrO2). O tomto materiálu jsme už několikrát psali, tak pro vás nebude překvapením, že jeho hlavní výhodou je tvrdost, která asi pětkrát překračuje tvrdost obvyklé nerezové oceli. Hodinky si tak po dlouhé roky zachovávají svůj vzhled a stále vypadají jako nové. Nevýhodou může být křehkost tohoto materiálu v případě pádů na tvrdou podlahu. Pouzdro na boku doplňuje obvyklý (a patentovaný) můstek fixace korunky proti vytažení pod vodou. I tento můstek je vyroben z keramického materiálu. Povrchová úprava je dokončena do matného vzhledu pískováním. Jestli vás zajímají detaily výroby, najdete na stránkách www.panerai.com.
Z keramiky je nezvykle vyrobena i černá otočná (jedním směrem) luneta s fixací v 60 પોઇન્ટ. Důležité body jsou na ní vyznačeny plasticky a minutová škála do 15 minut navíc minutovými indexy v barvě doplňků číselníku.
V pouzdře najdeme zasazené nezvykle silné (4 મીમી) નીલમ સ્ફટિક, jemně klenuté a s antireflexní vrstvou. I díky tomu výrobce garantuje watertightness કરવું 300 વોટર કોલમમાં પાણીની મીટર.
Černý matný číselník v tomto případě není vyroben technologií “sandwich”, luminiscenční (Super – LumiNova ®) hodinové indexy jsou plastické a připevněné na číselník shora. Kromě obvyklých nápisů na něm najdeme nenápadnou datovou aperturu – velmi oceňuji černý datový kotouč s inverzním tiskem data ve stejné “વિન્ટેજ” barvě, jako mají indexy a luminiscenční výplň částečně skeletonových ruček a luminiscenčního bodu na lunetě. Sekundová ručka ve svém plastickém subčíselníku opticky vyvažuje mohutnou ochranu korunky. Co se týká estetiky, zpracování i čitelnosti, હું, že číselníku a ručkám není co vytknout.
V těchto hodinkách je samozřejmě in-house Panerai P.9000, તે આપોઆપ સમાપ્ત કેલિબરની સાથે યાંત્રિક છે. Dvojice pérovníků mu zajišťuje provoz po dobu 3 દિવસ. V průměru 13¾ રેખાઓ a tloušťce 7,9 milimetrů je natěsnáno 197 ઘટકો, તેનું 28 બેરિંગ ખડકો. Setrvačka ze slitiny Glucydur® má frekvenci pohybu 4 હર્ટ્ઝ (28800 એ / ક) a Incabloc® ochranu proti poškození nárazem. Jeho komplikace (કાર્ય) vidíte na číselníku – kromě zobrazení času ještě zobrazení data. Líbí se mi jeho decentní zdobení broušením a gravírováním, pěkné jsou i modřené šroubky u můstku setrvačky. Bohužel tímto pohledem se bude kochat jen majitelův hodinář, kalibr je ukrytý pod pevným dýnkem bez průhledu.
Dýnko je titanové matné s obvyklými gravírovanými nápisy. Historii bojových plavců s miniponorkami (SLC) připomíná stylizovaná podoba jejich “živého torpéda” i s osádkou uprostřed dýnka.
Na hodinkách je moc pěkný “વિન્ટેજ” rozpraskaný řemen šedé barvy s obvyklou výraznou titanovou sponou. Podobný řemen se značkou Panatime jsem před časem měl a vypadal opravdu moc pěkně. હું, že i majitelé těchto hodinek propadnou hromadění krásných a nezvyklých řemenů, pokaždé tak hodinky dostanou trochu jinou podobu.
Co dodat? Mně se hodinky moc líbí, kdybych na ně měl, neváhám a koupím si je. Bohužel pro svou cenu – $17500 ડોલર – jsou pro mne nedosažitelné. Jestli na ně máte, neváhejte a kupte si je!
લેખક પાઠ: 🙂 kibi
ફોટો સ્ત્રોત: panerai.com
તમે ઘડિયાળ ગમ્યું, અમને, કૃપા કરીને, દ્વારા "લાઇક" svoju Facebook પૃષ્ઠ. તે અમને મૂલ્યવાન પ્રતિભાવ આપે છે, આભાર!