蕭邦(Chopard)L.U.C路易斯 - 雅典的貢 – 聚光燈
關於品牌 蕭邦(Chopard) 我們已經簡要地在我們提到的週期 報告 BaselWordu和我們寫了這個手錶品牌的一些評論. 今天我想簡單展示了一些很特別的手錶.
家族企業蕭邦是著名除其他事項外,, 試圖控制所有組件和鐘錶零件的質量. 在梅林在日內瓦郊區作坊甚至有一個鑄造貴金屬為自己的住房! 質量建設和關注, 該品牌致力於為每一個細節, 嚴重驚艷.
看 蕭邦(Chopard)L.U.C路易斯 - 雅典的貢 雖然他們的設計非常不尋常, decentně的. 我, 其銷售的目標群體主要是專家, 誰欣賞發條的美麗的例子. 創建這些手錶慶祝 150. 品牌週年. 他們結合手錶的雙重形式, 都是懷錶和手錶的現代化與認證 (C.O.S.C.) kalibrem. 怎麼可能?
Pouzdro hodinek je nepřehlédnutelné. 的直徑在整個 49,6 毫米, což jistě to potěší příznivce větších hodinek – Tádo, ty je nosit nemusíš! Je vyrobeno z 18karátového bílého zlata, 厚度有 14,5 mm a je v něm zasazeno klenuté safírové sklíčko s antireflexní vrstvou. Také v dýnku najdeme safírové sklíčko, ale rovné. Určitě i vás na první pohled zaujme hlavně korunka na pozici “12”, jistě toto umístění znáte z kapesních hodinek svých dědů. Vodotěsnost pouzdra není nijak oslnivá, výrobce garantuje odolnost proti 30 米的水柱, 在實踐中,: “pokud možno žádný kontakt s vodou”!
Bílý číselník je z lakované keramiky. Jsou tu černé výrazné číselné indexy, 年, jsou římskými číslicemi. Snad bych měl jen vysvětlit, proč bývá čtyřka na švýcarských hodinkách často uvedena jako IIII místo IV? Může za to Ludvík XIV. a jeho objednávka hodinek. A snad i to, že mnohým připadá číselník v tomto provedení vyváženější. Po obvodu pak hodinové indexy doplňuje minutová škála s červeně zpracovanými desítkami a červené logo (L.U.C) doplňuje černé označení značky. 的位置 “6” pak vévodí výrazný subčíselník mimostředné vteřinové ručky. Zahrocené černé ručky typu Dauphine fusée (raketa) pak číselník zajímavě doplňují.
V hodinkách je in-house manufakturní kalibr značky Chopard s označením L.U.C 06.01-L (L.U.C EHG). Je to mechanický kalibr s manuálním nátahem, vyráběný je ručně. 它有一個直徑 42,3 毫米, 高度 5,5 毫米. Rezervu nátahu čekejte delší než 80 小時. 頻率是setrvačky 3 赫茲 (21.600 A / H), přesné seřízování má mikroregulaci s krásným labutím krkem (swan-neck). Počet ložiskových kamenů je 20. Přesnost kalibru je nejen garantována certifikátem, ale hodináři šli ještě dál a jeho přesnost vyladili v pěti různých pozicích. Hodinky si své označení “chronometr” určitě zaslouží.
Zajímavé jistě je i to, že při vývoji spolupracovali hodináři značky Chopard s novou generací hodinářů ze švýcarské hodinářské školy “Geneva Watchmaking School”. 我, že spolupráce přinesla oběma stranám užitek. Studentům určitě prospělo to, že měli k dispozici zdroje značky Chopard a naopak značku Chopard určitě obohatí mladí nadějní a nadaní hodináři.
A díky laskavosti výrobce vám mohu ukázat i krásu detailů. Jistě i vás ohromí zlacená základní deska s perličkováním, 日內瓦條紋 (日內瓦印記) na můstcích i krásné zlacené gravírování. 我, že takhle krásný strojek jsem už dlouho neviděl.
Vnější pouzdro, nebo chcete-li “kolébka”, umožňuje nošení hodinek nejen ve vestě obleku, ale i na zápěstí. Konstrukce vymyslel Karl Scheufele v roce 1912 a rodinná firma Scheufele v současné době patří pod křídla značky Chopard. Stisknutím dílu v horní části kolébky, pootočením dýnka se hodinky uvolní. Po odepnutí oblíku z pásku můžete připnout řetízek a hodinky nosit jako kapesní.
Opačný postup pak zase hodinky připraví pro vaše zápěstí, ale bohužel tím přijdete o pohled safírovým průhledem na krásný strojek.
Černý řemen je kožený, z kůže louisianského aligátora, spona je vyrobena rovněž z bílého zlata.
Jak se vám tyto hodinky líbí? 我承認, že mně moc. Ale cena odpovídá výjimečnosti těchto hodinek i tomu, že se jedná o omezenou limitní edici 150 件. Katalogová cena 54.000 USD opravdu není málo, takže si musím nechat zajít chuť. Docela by mne zajímalo, jestli tyto krásné hodinky v České republice někdo vlastní. (參考編號是 161923-1001.)
作者 文本: 🙂 吉備
圖片來源: www.chopard.com.
Zajímavý systém uchycení. I když v tomhle případě bych možná preferoval uchycení modelu 3419 od Eposu.
Tohle je na druhou stranu ale zase takové víc čisté, nic nikde nepřesahuje.