關注中國品牌 濱海Militare 具有相同的設計 (但與不銹鋼錶殼) 是我的第一機械腕錶, 當我是在幾年前 (向LETI) 開始了鐘錶論壇. 然後,它但仍然允許. 意大利 - 瑞士品牌則更加響亮的球迷 沛納海 – 勒索禁令 “在上流社會” 說起這款腕錶. 和一些, 誰經常看的MM說的評論, 它必須結束 “漂亮的手錶和良好的價值 / 性能”, 它突然改變了主意和他們以前的意見堅決否認. 如此多的情感手錶只是因為不…

Takže když už tu tyhle hodinky byly a jsou, pojďme si o nich něco říct. Jak už samo jméno vypovídá, vzor těchto hodinek sloužil v italském vojenském námořnictvu, typický tvar pouzdra, ochranu korunky proti náhodnému vytažení, design číselníku i ruček – vše je dílo firmy Officine Panerai. To je naprosto bez diskuze. A tyto čínské hodinky z tohoto – dnes módního vzoru – celkem bezostyšně těží. Často jsem ale slyšel, že je to křáp, že nic nevydrží, 該… a s tím souhlasit nemohu. Na to, že nejsou z produkce evropského tradičního výrobce, jsou vyrobeny čistě a kvalitně. Při ověření vodotěsnosti jsem nezjistil nic špatného a přesnost se pohybuje obvykle v rozpětí několika málo vteřin denně.

Na těchto konkrétních hodinkách mě upoutal i materiál pouzdra – 土衛六. Mám rád jeho šedou barvu a titanové hodinky jsou navíc při stejné odolnosti i lehčí. Tvar pouzdra je tradiční, stejně tak ochrana korunky a tvar nožek. Povrchová úprava je pro titan typická – něco jako “sametově matný lesk”? Znovu žádné překvapení, žádné zklamání. Titan je v této podobě sice lehčí, ale trochu měkčí než nerezová ocel, takže se dá předpokládat, že pár škrábanců na pouzdře najdete. Na druhou stranu, titan se snadněji opravuje a zahladit běžný škrábanec prý jde i tvrdší gumou. 不, 我不是在開玩笑, opravdu gumou na gumování třeba ze sešitu. Zatím jsem to nikdy nezkoušel, ale už se těším, až k tomu dojde!

V pouzdře je zasazeno silné minerální lehce klenuté sklíčko bez antireflexního potahu. Umístění a odolnost sklíčka vytvářejí jistý předpoklad, že na něm po nějaké době pár škrábanců nebo ťukanců nejspíš najdete.

Design číselníku znovu nepřekvapí – je tvořen sendvičem, kdy horní matně černá deska s výřezy na indexech kryje spodní desku s luminiscencí. Když už mluvím o luminiscenci, nemá přílišnou dobu svícení. Číselné indexy jsou na pozici “12”, “3”, “6”, na devítce najdeme subciferník s malou vteřinovou ručkou. Ručky nesou tradiční design. Hodinová a minutová jsou černě lakované se světlou luminiscenční výplní, v noci svítí, i vteřinová, ta je ovšem lakovaná bíle.

Dýnko mají hodinky také titanové, šroubovací s minerálním průhledem. Z nápisů je na něm pouze označení hodinek “MARINA MILITARE TITANIUM”, nic více. Průhled nám ukazuje čínskou zdobenou verzi mechanického strojku “烏尼塔斯” 6497 手上鏈. Zdobení je vážně pěkné – 日內瓦條紋, 藍鋼螺絲, zkosená nátahová kola, ani “labutí krk” mikroregulace chodu tam nechybí. S přesností mám zkušenost ze své ocelové verze – držela se v rozpětí pár vteřin denně, rezerva nátahu byla cca 50 小時. Se strojkem žádné problémy nebyly.

Nerezová spona tradičního tvaru “otvírák na pivo” je na černém koženém řemenu s bílým prošitím. Řemen si mě ani nezískal, 另一方面 – viděl jsem horší. Zkoušel jsem, jak by hodinkám slušel třeba i hnědý řemen s překlápěcí sponou… a nebylo to špatné! 我, 這些手錶 – co se týká řemenů – hodně univerzální. Ještě zmíním stěžejky – jsou šroubovací do pouzdra a s materiálem (ocelí) na mých hodinkách býval celkem problém, při častějším šroubování nebyl závit na nich příliš trvanlivý a stěžejky jsem musel měnit.

A mé dojmy z těchto hodinek? Pokud si odmyslím podobnost s hodinkami firmy Officine Panerai – stejně mám dojem, že to není konkurence, hodinky za $100 nikdy nebudou konkurovat hodinkám za $5.000 a určitě mají i jinou cílovou skupinu kupujících. Hodinky budily pozornost a i líbily se i lidem nepostiženým hodinkovým virem. A jestli bych si je koupil a nosil je? Co by ne. Jsou to pěkné hodinky s příznivým poměrem cena / 性能.

作者的文字和照片: 🙂 吉備

相冊所有照片.