Breitling Chronomat B01 vs. IWC Big Ingenieur Chrono – פּרויעקטאָר
- March 26th, 2013
- אַרייַנגעשיקט אין נייַעס . טשראָנאָגראַף . מעטשאַניקאַל
- דורך טאָמס
- שרייב באַמערקונג
V dnešní aktualitě se podíváme na zběžné představení dvou krásných hodinek. Zběžné proto, že pro důkladné porovnání tato aktualita nenabízí dostatek prostoru. עס איז ברייטלינג Chronomat B01 (v současné době je Breitling přejmenoval na Chronomat 44) אַ יווק Big Ingenieur Chrono.
Oboje hodinky jsou skutečně perfektními díly, v jistém směru jsou si podobné, a přesto jsou směřovány každé jinam. Breitlingy míří vzhůru k nebesům, jako pilotní hodinky, a IWC jsou směřovány k lidem, kteří zpravidla stojí nohama pevně na zemi, chladně uvažujícím inženýrům. Ale pojďme se na ně podívat.
Rozměry obou ocelových pouzder jsou téměř totožné – u Chronomat B01 je široké 44 מם הויך 16,95 מם. U Big Ingenieur Chrono je širší – 45,5 מם, ale zároveň nižší – 14,5 מם. Obě jsou zepředu kryté safírovým sklíčkem s antireflexem.
Podíváme-li se blíže na letecké Breitlingy, zjistíme, že na číselníku vidíme tři další subčíselníky. Jedná se o subčíselníky chronografu. Ručky mečovitého tvaru zobrazují hodiny a minuty, די שטעלע 3 איך 30 טשראָנאָגראַף מינוט טאָמבאַנק, די שטעלע 6 12 שעה טשראָנאָגראַף קאָונטער און די שטעלע 9 vteřinová ručka. Centrální vteřinovka chronografu je ve tvaru šípu, přičemž místo opeření je kotva s velkým psacím B. Hodinové indexy bych popsal skoro až jako obří, přičemž jsou ořezány tak, že zvýrazňují drážkovaný čtverec uprostřed číselníku. Stejně tak jsou drážkovány části subčíselníků chronografu, které do středového čtverce zasahují. Mezi čtvrtou a pátou hodinou nalezneme dobře čitelnou datumovku.
Číselník je orámován výraznou lunetou s gravírovanými hodnotami minut. Gravírovaná je každá pátá minuta, kromě čtvrthodin, které jsou označeny vystupujícími čtverci. Čtverec na dvanácté hodině je navíc označen terčíkem s vrstvou Super LumiNova – stejná látka je nanesena i na ručkách pro dobrou čitelnost i v noci.
Srdcem těchto hodinek je zdobený samonatahovací in-house kalibr ברייטלינג 01, který poskytuje rezervu nátahu přes sedmdesát hodin. Má certifikaci C.O.S.C., 47 ložiskových rubínů a frekvenci setrvačky 4 הז. Jednou z jeho výhod je rychlé nastavení data v jakoukoli denní dobu.
די וואַך איז וואַסער קעגנשטעליק צו 500 מעטער פון וואַסער זייַל. Na ruce je může držet například kožený řemen, מעטאַל ציען, záleží pouze na volbě zákazníka.
IWC Big Ingenieur Chrono se prvně představeným Breitlingům podobají i například ručkami stejného tvaru. Také jsou ošetřeny luminiscenční vrstvou. Vteřinovka je jehlového tvaru. Dva subčíselníky pro stopování dlouhých časových úseků na pozicích šest a dvanáct mají ručky ve tvaru velmi tenkého obdélníku. Hodinové indexy nejsou tak výrazné, po obvodu číselníku vidíme také indexy minutové, přičemž každá pátá minuta/vteřina je označena i číselně. Luneta zde nepůsobí tak výrazným dojmem, nicméně stále je poměrně masivní, se stupnicí tachymetru.
Datumovka je dobře čitelná a nachází se jako součást jednoho ze subčíselníků na pozici šest.
Ručky pohání in-house kalibr 89360, který je samozřejmě samonatahovací s rezervou nátahu až 68 שעה אין פול אויסשטרעקן. Průměr strojku je 13 1/4 פּאַריסיאַן שורות, הייך 7,46 מם, באשטייט פון 289 טיילן. Tiká frekvencí 28800 אַסאַליישאַנז פּער שעה. Pohybu napomáhá 40 שייַכעס ראַקס. Jeho funkčnost můžeme sledovat safírovým dýnkem. Pouzdro je vodotěsné do tlaku 12 באַר. Hodinky drží na ruce řemen z černé aligátoří kůže.
Pokud bych si měl vybrat, zvolil bych si IWC Big Ingenieur Chrono – a vy? Pokud je chcete srovnat sami osobně, podívejte se do דזשעוועללער דוšáק, obě značky tam najdete.
מעכאַבער טעקסט: טאָמס
פאָטאָ מקור: ברייטלינג, יווק, watchtime.com, forum.watchuseek.com
Pokud se vám aktualita líbila, לאָמיר, ביטע, סוואָדזשו "ווי" דורך פאַסעבאָאָק בלאַט. עס גיט אונדז ווערטפול באַמערקונגען, אַ דאַנק!
ניט באַמערקונגען נאָך.