Dnes vám představím hodinky ne moc známé německé značky Moritz Grossmann. Historie této značky ale začala už v polovině 19. století a je s ní spojeno mnoho důležitých inovací. Dnes působí v tradičním německém městečku pro výrobu hodinek, tedy v Glashütte. V těchto hodinkách je vložen సుడి třetí generace. Tento díl může působit dnes snad archaicky, v době svého vzniku ale byl výrazným prvkem pro stabilizaci přesnosti chodu hodinek, kdy vyrovnával v kapesních hodinkách nepřesnost způsobenou gravitací. I dnes je tourbillon krásnou ukázkou schopností svých tvůrců. Pojďme se podívat na tuto limitní edici.

Hodinkové pouzdro je vyrobeno z 18 కారత్ వైట్ బంగారం, má tři díly, jeho průměr je 44,5 మిల్లీమీటర్ల, ఎత్తు 13,8 mm. Pod manžetu košile se možná nevejdou, ale to je asi jedno. V pouzdře je zasazeno నీలం క్రిస్టల్ s antireflexní vrstvou, safírový je také průhled ve zlatém dýnku. Korunka i tlačítko jsou také zlaté. Funkce korunky je jasná, s její pomocí se natahuje mechanický kalibr a seřizují ručky. Funkce tlačítka je nezvyklá, slouží pro seřizování hodinek. Po jeho stlačení se strojek zastaví a hodinky je možné přesně seřídit. Po opětovném stlačení tlačítka se pak vše znovu rozběhne a funkce korunky se přepne do režimu natahování.

Číselník je stříbrný a plastický, dominuje mu průhled na tourbillon ve spodní části a dva subčíselníky, ten pravý ukazuje hodiny, ten levý ubíhající sekundy. Centrální ručka zobrazuje minuty. Všimněte si zajímavého detailu – vzhledem k chybějící části minutové škály je zobrazení času mezi 25. ఒక 35. minutou nahrazeno zobrazením části škály ve středu číselníku. Využití tohoto způsobu zobrazení času je chráněno patentem. Ostré ručky mají různý tvar, který zdůrazňuje jejich různou funkci při měření času, hodinová a minutová jsou výraznější. Všechny jsou vyráběny ručně a tepelně upraveny do finální barvy, která se mění podle dopadajícího světla od hnědé k fialové.

Pravý technický skvost se však skrývá uvnitř pouzdra, pod číselníkem, je to kalibr s označením 103.0. Má ruční nátah a rezervu chodu 72 గంటల. Jeho přesnost je vyladěna v pěti polohách. కలిగి 245 భాగాలు, z toho samotný tourbillon 59! V tom je i 30 బేరింగ్ రాళ్ళు, దాని సంబంధమైన 4 ve zlatých šatonech. Ještě doplním rozměry, průměr kalibru je 38,4 mm, výška jen 7,1 mm. Moc se mi líbí zdobení kalibru, je decentní a přitom dokonalé. Najdeme zde i pro Glashütte typický rytý můstek setrvačky z alpaky.

Setrvačka je vyvažovaná šroubky a je součástí tourbillonu, ten dokončí celý cyklus otáčení za tři minuty, majitel se tak může dostatečně kochat jeho složitým pohybem. దీని వ్యాసం ఉంటుంది 16,2 mm, ఫ్రీక్వెన్సీ 2,5 Hz (18000 A / h). Jak už jsem psal, tourbillon tvoří celkem 59 భాగాలు.

Hodinky může majitel nosit na černém ručně šitém řemínku z kůže aligátora s překlápěcí sponou z 18 క్యారెట్ బంగారం. Tedy pokud na tyto hodinky má, nestojí zrovna málo, na cenovce se stkví cifra 168.000 EUR. I tak věřím, že celá limitní edice (50 ముక్కలు) si své majitele snadno najde.

రచయిత టెక్స్ట్: 🙂 kibi

ఫోటో సోర్స్: grossmann-uhren.com

మీరు వాచీలు ఇష్టపడ్డారు ఉంటే, మాకు తెలియజేయండి, దయచేసి, ద్వారా "వంటి" svoju Facebook పేజీ. ఇది మాకు విలువైన చూడు ఇస్తుంది, ధన్యవాదాలు!