Christopher Ward C9 Harrison 5 Day Automatic – பொது மக்கள் கவனத்தை ஈர்த்தல்
- August 5th, 2014
- அனுப்புக செய்திகள் . முறையான / சூட் . இயக்கமுறை
- மூலம் kibi
- எழுதுக
பிராண்ட் கிறிஸ்டோபர் வார்டு – tedy londýnského hodináře, který si jde “svou cestou” – நான் விரும்புகிறேன். Měl jsem možnost fotografovat několik jeho hodinek a vždy jsem byl ohromený, poměr cena / výkon je u této značky opravdu velmi zajímavý. A zajímavé je i sledovat růst této značky. A uvedení vlastního in-house kalibru (SH21) je rozhodně krokem dál, výš. Značka sama není zas tak “stará”, její počátek se datuje do roku 2004. A už od počátku kladl Christopher Ward důraz na prodej mimo “tradiční obchodní kanály” a k prodeji využíval hlavně internetový obchod. I to umožnilo nebývalou dostupnost technicky vyspělých hodinek – bez mezistupně obchodníků a jejich provizí. A čas dal značce ChW za pravdu, prodeje stoupají a nyní tu tedy máme “svatý grál” i mnoha větších a slovutnějších značek – vlastní mechanický kalibr v hodinkách v cenové relaci jen okolo 1.500 GBP.
Prvními hodinkami, ve kterých se tento nový kalibr objevil, jsou hodinky Christopher Ward C9 Harrison 5 Day Automatic. Hodinky to jsou moc pěkné, designem navazují na řadu “ஹாரிசன்”. எஃகு வீடுகள் (எஃகு 316L) ஒரு விட்டம் உள்ளது 43 மில்லிமீட்டர்களில், கனம் 13,5 மிமீ. Povrchová úprava je provedena s chirurgickou přesností – ať se jedná o zrcadlový lesk lunety a horní části pouzdra, tak i jemné broušení boků spodní části. நீர் புக விடாத výrobce stanovil na 5 ஏடிஎம் / 50 நீர் நிரலின் மீட்டர். V pouzdře je zasazeno சபையர் படிக கள் antireflexní vrstvou. Hodinky mají výraznou signovanou korunku.
Číselník u této barevné varianty je temně modrý, மெதுவாக “sunburst” broušený, barva byla doplněna galvanickým pokovením. Doplňují ho plastické kovové niklované hodinové indexy (XII je římskou číslicí) a bílý tisk – ať už minutové škály, tak i označení značky nebo výjimečné vlastnosti mechanického kalibru – doba rezervy nátahu a jeho certifikace přesnosti. Číselník doplňuje datová apertura na pozici “3”, i na ní je vidět při bližším pohledu precizní provedení. Lesklé ručky jsou niklované a všechny tři – நிமிஷம், hodinová i sekundová – mají podobný hrotitý subtilní tvar. Neviděl jsem tyto hodinky zatím naživo, ஆனால் நான் ஒப்புக்கொள்ள வேண்டும், že podobné proporce a tvary, které ručky mají, mne vedou k domněnce, že to s čitelností nebude až tak valné. Snad se mýlím.
திறமை SH21 pochází přímo z dílen ChW, vyvinul ho hodinář Johannes Jahnke a je 100% “சுவிஸ் செய்து”. அது தானாக சுற்றுகள் கொண்ட ஒரு இயந்திர காலிபர் தான், சக்தி ரிசர்வ் சுற்றி ஆகிறது 120 மணி, tedy celých pět dnů chodu! காலிபர் zasazeno ஆகிறது 31 தாங்கி பாறைகள், அதிர்வெண் setrvačky உள்ளது 4 ஹெர்ட்ஸ் (28.800 ஒரு / h). Délky chodu je dosaženo použitím dvou pérovníků, které spolupracují v sérii. A výrobce si věří, jednotlivé kalibry prošly zkouškami (všechny) a mají tedy COSC certifikaci přesnosti chodu. Jen pro zajímavost, rotor automatického nátahu je vyrobený z wolframu – kvůli hmotnosti a tím i účinnosti nátahu. Pěkné je, že kalibr je vybaven i zastavením sekundové ručky při seřizování (ஹேக்கிங்) a zrychleným překlápěním data. Uvádět v dnešní době na trh kalibr, který není těmito komplikacemi vybaven, je vlastně trapné.
I zdobení kalibru je na velmi vysoké úrovni s důrazem na každý detail – od broušení můstků, leštění jejich hran, přes leštění hlav šroubků (a jejich barvení) až ke gravírování rotoru automatického nátahu.
I nerezové dýnko má rozměrný safírový průhled do útrob mechanické strojku, i zde je safír ošetřen antireflexní vrstvou. K pouzdru je přišroubované šesti šroubky.
K hodinkám patří černý kožený řemínek, kůže má svůj zdroj ve hřbetu louisianského aligátora. K řemínku patří pěkná signovaná překlápěcí spona, materiálem pro její výrobu byla nerezová ocel.
Hodinky se prodávají v celkem 11 variantách, liší se barevným provedením číselníku (ப்ளூ, černá, வெள்ளை), barvou řemínku (černá, பழுப்பு நிற) nebo mají místo řemínku nerezový tah (காப்பு) s překlápěcí sponou. Všechny varianty jsou pěkné a trvám na tom, že i cena je velmi zajímavá. Ono značek, které umí vyrobit a prodat hodinky s vlastním mechanickým kalibrem za cenu okolo 45.000 CZK zas tak moc není.
ஆசிரியர் உரை: 🙂 kibi
புகைப்பட ஆதாரம்: www.christopherward.co.uk
நீ கடிகாரங்கள் விரும்பினால், எங்களுக்கு கொடுக்க மறக்க வேண்டாம், தயவு செய்து, மூலம் "போன்ற" svoju Facebook பக்கம். இது எங்களுக்கு மிகவும் மதிப்புமிக்க கருத்துக்களை கொடுக்கிறது, நன்றி.
Trochu mě mrzí, že to tu nežije víc a jsem jediným diskutujícím, k hodinkám byl ale chtěl poznamenat, že podle mého v pravdě laického názoru snad nelze za tyto peníze získat nic moc lepšího. Hodinky jsou pro mě sice dosti usedlé, ale svou jednoduchou krásou v nejlepším slova smyslu klasické. Pokud bych hledal hodinky k obleku, நான், že toto je za uvedenou cenu jedna z nejlepších možností v současnosti.
hodne diskutujeme na Facebooku 🙂
z hlediska in-hous kalibru je to fakt bomba, srovnatelne treba se znackou Nomos… 🙂 k.