Audemars Piguet Royal Oak Offshore Selfwinding – பொது மக்கள் கவனத்தை ஈர்த்தல்
Z oceli, z mosazi, தங்கம், z titanu… ale z uhlíku? Mluvím samozřejmě o pouzdrech hodinek. Z tohoto netradičního materiálu je vyrobeno pouzdro hodinek Audemars Piguet Royal Oak Offshore Selfwinding, které bych vám ráda krátce představila.
Ve firmě Audemars Piguet se vývoji i výrobě pouzder na bázi uhlíku věnují už od roku 1980. Výrobní oddělení vyšlo z metodiky výroby leteckých součástek, ale know-how museli poněkud pozměnit kvůli velikosti dílů, hodinky jsou přece jen menší. Uhlíková pouzdra jsou originální – každý kus je jiný, velmi lehká, přitom pevná, s hedvábným povrchem.
வீடமைப்பு Audemars Piguet Royal Oak (15706AU.00.A002CA.01) z karbonu je kryté kovovou lunetou (pravděpodobně titanovou). Tvar má charakteristický pro značku, tedy osmihran, přichycený 8 டைட்டானியம் திருகுகள். Korunka má typický hexagonální tvar, šroubuje se do pouzdra a je částečně krytá jeho výstupky. வீட்டு சராசரி அளவிடப்படுகிறது 42 மில்லிமீட்டர்களில், ஓவியம் 13,9 மிமீ. Vnitřní otočná luneta, která se ovládá “கிரீடம்” நிலை “10” je osazena dílem čísly a dílem čárovými indexy. Mezi pozicemi 12 ஒரு 3 je pokryto žlutou barvou a děleno minutovými čárovými indexy. சேப்பர் கண்ணாடி நிச்சயமாக இல்லை, rovné a s vnitřní antireflexní vrstvou.
Černý číselník je zdobený charakteristickým „Méga Tapisserie“, které mi ze všeho nejvíc připomíná tabulku dobré švýcarské čokolády. Indexy jsou jednoduché, doplněné o proužek reflexní barvy. நிலை 12 se nachází dva, na pozici tři je místo pro datovou aperturu, tentokrát hranatou, s černým datovým kotoučem s inverzním bílým tiskem. Na číselníku nechybí nahoře označení výrobce a dole informace o நீர் இறுக்கம், která je v tomto případě úctyhodná: 300 m/1000 ft, což stačí pro jakoukoliv aktivitu ve vodě včetně přístrojového potápění.
Černo-stříbrný číselník ozvláštňují barevné akcenty ruček. Hodinová ručka je žlutá, minutová černá a vteřinová má žlutou špičku, doplněnou kulatým žlutým terčíkem. Minutová i hodinová ručka mají na sobě proužky luminiscenční barvy.
Hodinky pohání in-house kalibr 3120. Počátky konstrukce tohoto kalibru jsou z roku 1998, k sériové výrobě došlo už v roce 2003. Tento “sedmý div” jemného strojírenství je mechanický kalibr s automatickým nátahem (rezerva chodu cca 60) மணி – a to jen s jedním pérovníkem. அதன் விட்டம் ஆகும் 26,6 மிமீ (11¾ lines) a výška jen 4,26 மிமீ – tomu musela být přizpůsobena vnitřní konstrukce. Skládá se z celkem 278 கூறுகள், podle oficiálních pramenů obsahuje 40 தாங்கி பாறைகள். Ve skutečnosti je jich o něco víc, dohromady 45. Ale ty, které jsou třeba u datového kotouče, nejsou (kdoví proč) zahrnuty do celkového počtu. அதிர்வெண் setrvačky உள்ளது 3 ஹெர்ட்ஸ் (21600 ஒரு / h). Bez zajímavosti jistě není ani to, že část rotoru automatického nátahu je z důvodu váhy vyrobena ze zlata (22 காரட்கள்) a kalibr natahuje při oboustranném pohybu. Rotor je zasazen v keramickém ložisku. Kalibr je vybavený unikátní ochranou proti poškození datového kotouče při seřizování data v “nevhodný čas”, tedy mezi cca 20:30 a půlnocí. Všechny součástky se dokončují a zdobí ručně, ať už to jsou leštěné hrany, ஜெனீவா கோடுகள், které plynule přecházejí mezi jednotlivými můstky, podívejte se na tu krásu sami.
Titanové dýnko je plné, průhled na něm nehledejte. Je škoda, že krásný mechanický kalibr zase uvidí jen hodinář…
Řemen hodinek je černý, z přírodní gumy, nechybí na něm titanová jazýčková spona s firemním logem AP.
Zajímavá inovace “královského dubu” od Audemars Piguet zaujme barevným akcentem (kromě žluté se vyrábí v oranžové kombinaci). Hodinky patří k těm větším a vyšším a zaujmou svojí odolností. A snad i cenou, v ceníku je položka $27,500.00 அமெரிக்க டாலர். Ale jestli na ně máte, kupte si je… a mnozí vám je budou závidět.
ஆசிரியர் உரை: Limi
புகைப்பட ஆதாரம்: audemarspiguet.com
நீங்கள் கடிகாரங்கள் பிடித்திருக்கிறது என்றால், எங்களுக்கு கொடுக்க மறக்க வேண்டாம், தயவு செய்து, மூலம் "போன்ற" svoju Facebook பக்கம். இது எங்களுக்கு மிகவும் மதிப்புமிக்க கருத்துக்களை கொடுக்கிறது, நன்றி.