Zasněte se se mnou – எம்பி&F Legacy Machine 1 – பொது மக்கள் கவனத்தை ஈர்த்தல்
- September 6th, 2013
- அனுப்புக செய்திகள் . ஹாடி Horlogerie . இயக்கமுறை
- மூலம் kibi
- எழுதுக
Dnes bych vám chtěl ukázat hodinky z říše snů, tedy přesněji z nezávislého ateliéru எம்பி&எஃப். V médiích i naživo na výstavě Baselworld jsem už viděl ledacos, ale takovouhle esenci klasické hodinařiny, přiznám, ještě ne. A když mluvím o klasickém hodinářském řemesle, tak jen tak nemluvím do vzduchu, design těchto hodinek a vlastně i jejich výjimečné technické provedení v sobě spojuje poctu hned třem velikánům tohoto oboru z 18. ஒரு 19. நூற்றாண்டு. ஆண்டு, inspirací byli Abraham -Louis Breguet , Ferdinand Berthoud a Antide Janvier. இரண்டு பேரும் சேர்ந்து ஒரு பார்க்கலாம், jak se hodinky Legacy Machine 1 vydařily.
Pod kupolí klenutého safírového sklíčka s antireflexní vrstvou se nad dvěma číselníky pravidelně pohybuje setrvačka s průměrem 14 மில்லிமீட்டர்களில். Kalibr tak není skrytý pod číselníkem, ale naopak se stal jeho součástí, ba co víc, kývání setrvačky v rytmu 2,5 Hz bylo povýšeno nad zobrazení času. Hlavní číselník je nenápadný, zdobí ho jen jemné broušení ve tvaru slunečních paprsků. Nad ním jsou upevněny dva menší číselníky, ty jsou zhotoveny technikou “aque tendue”, tedy z tepelně upravovaných vrstev laku. Oba číselníky mají hodinové římské indexy a na obou zobrazují čas blankytně modré ručky. Oboje ručky mají nezávislé nastavení dvěma zlatými korunkami po obou stranách pouzdra. Ve spodní části číselníku pak vidíme ukazatel rezervy chodu ve velmi netradičním vertikálním provedení.
Tyto hodinky umožňují zobrazení času ve dvou nezávislých časových zónách. A to nejen hodin, ale i minut! Odpadají tak problémy v časových zónách, které poskočí o půl hodiny, dokonce s nimi nebudete mít problém se správným časem ani v Nepálu, kde je rozdíl +4 ¾ hodiny oproti GMT.
Výjimečný je i kalibr, který se takto úžasně odhaluje, tento strojek je mistrovským dílem jednoho z neslavnějších současných hodinářů, jeho tvůrcem je Kari Voutilainen. Kalibr je také prvním, který nenese jeho jméno, ale skrývá se za prostým označením LM1. Vznikl ve spolupráci s Jean-François Mojonem a jeho týmem, வெறும் நினைவு, že ten je držitelem prestižní ceny “Nejlepší hodinář” ஆண்டு 2010 na výstavě Grand Prix d’Horlogerie de Genève.
காலிபர் கொண்டிருக்கிறது 279 கூறுகள், அதின் 23 ložiskových kamenů a rezerva nátahu jeho jednoho hodinkového pera je 45 மணி.
Dokonalé zdobení hodinky doplňuje, ஜெனீவா கோடுகள், leštěné zlaté šatony, ručně zkosené hrany můstků a ruční rytina – opravdu se dají tyto hodinky nosit průhledem v dýnku směrem k zápěstí?
Příznivci steampunku jistě už na tyto hodinky pilně spoří od jejich představení v roce 2011. Existují ve dvojím provedení, pouzdro je buď z bílého, nebo červeného zlata, சராசரியாக 44 மில்லிமீட்டர்களில். Pokud vás zajímá cena, připravte si $92.000 அமெரிக்க டாலர், samozřejmě bez DPH. Co kdybychom se příště spolu podívali na nejnovější model této řady, பார்க்கலாம் Legacy Machine číslo 2?
ஆசிரியர் உரை: 🙂 kibi
புகைப்பட ஆதாரம்: www.mbandf.com
நீங்கள் புதுமை பிடித்திருக்கிறது என்றால், nezapomeňte, தயவு செய்து, nám dát svoje „like“ pro Facebook பக்கம். இது எங்களுக்கு மதிப்புமிக்க கருத்துக்களை கொடுக்கிறது, நன்றி!