Nezávislý hodinář Richard Mille vyrobil několik modelů, které byly určené pouze pro jeden určitý světadíl. Můžeme tak spatřit hodinky pro Asii, Evropu, Afriku a také pro obě Ameriky. A právě limitovanou edicí pro tyto dva kontinenty se budeme zabývat v dnešní aktualitě.

Můžeme je považovat spíše za jednodušší hodinky RM, zvlášť když přihlédneme ke komplikovaným modelům. Přesto jsou na vysoké technické úrovni. První hodinky s označením RM030 přišly na svět už v roce 2011. Předchozí Americas-Only (RM011, RM016, RM028) mají pouzdra z titanu, bílého zlata a červeného zlata, následují je černě laděné RM030 Black Out a RM030 Black Rose.

Hranaté prohnuté pouzdro nejnovějšího přírůstku je vyrobené z karbonových nanotrubiček. Ty už jsme mohli vidět třeba na hodinkách pro Yohan Blake a Rafael Nadal. A tak i když má stejné rozměry – 50 மிமீ x 42,7 மிமீ x 13,95 மிமீ – jako ostatní Americas-Only, je výrazně lehčí. Černý gumový řemínek je pevně spojený s pouzdrem.

Zářivé oranžové akcenty najdeme na vnitřní lunetě, ochraně velké korunky a na koncích prořezávaných ruček. Skeletonizovaný číselník mi nepřipadá příliš přehledný. நிலை 7 se nachází datové okénko safírového disku kalendáře, நிலை 9 ukazatel rezervy nátahu a na pozici 12 ukazatel aktivity rotoru. Nad číselníkem i v průhledu dýnka je zasazeno safírové sklíčko s oboustranným antireflexem.

Manufakturní skeletonizovaný kalibr s automatickým nátahem RMAR1 vyniká inovativním “declutchable” rotorem. இப்போதைக்கு, kdy jsou hodinky plně natažené (rezerva chodu ukazuje 50 மணி), systém samonátahu se odpojí od rotoru. Do tohoto systému je také zapojena komplikace rezervy chodu, která tak uvádí mnohem přesnější údaje. Výsledkem je, že kalibr a oscilátor pracují v nejlepším možném poměru konstantního momentu k síle, což zlepšuje přesnost měření času. Poté, co rezerva nátahu klesne na 40 மணி, rotor se opět spojí se systémem a pokračuje v natahování pera. Zda rotor natahuje soukolí samonátahu nebo ne, můžete vyčíst z ukazatele ON/OFF na pozici 12. Strojek má rezervu chodu maximálně 55 மணி, frekvenci setrvačky s proměnlivou setrvačností 4 ஹெர்ட்ஸ், 40 தாங்கி பாறைகள், setrvačku ze slitiny Glucydur, Incabloc அதிர்ச்சி பாதுகாப்பு, titanové a PVD černěné můstky a konečnou úpravu ručně malovanými povrchy. Na fotografii vidíte průhledem v dýnku kalibr RMAR1 v jednom z prvních modelů RM030.

Limitovaná edice čítá pouhých 30 துண்டுகள். Hodinky budou k dispozici pouze v buticích a u autorizovaných prodejců v Severní a Jižní Americe. Výjimečné dílo si žádá výjimečnou cenu. Nejinak tomu bude v tomto případě. Vyšplhala se až na 135.000 அமெரிக்க டாலர்.

ஆசிரியர் உரை: எண்ணெய்

புகைப்பட ஆதாரம்: Richard Mille

நீங்கள் புதுமை பிடித்திருக்கிறது என்றால், நாம், தயவு செய்து, மூலம் "போன்ற" svoju Facebook பக்கம். இது எங்களுக்கு மதிப்புமிக்க கருத்துக்களை கொடுக்கிறது, நன்றி!