Ulysse Nardin Classico Steel – ஆய்வு
- February 17th, 2013
- அனுப்புக இயக்கமுறை . விமர்சனங்கள்
- மூலம் எண்ணெய்
- எழுதுக
Tyto hodinky Ulysse Nardin pomalu uzavírají kolekci, kterou jsme fotografovali letos v lednu v Jeweller Dušák. Patří do exkluzívní řady Classico čítající tak zajímavé kusy jako UN Classico Dragon அல்லது UN Classico Caesar. Pevně věřím, že je budeme moci také vyfotografovat.
Ale nyní již k recenzovaným Ulysse Nardin Classico Steel.
Kulaté oblé pouzdro je vyrobené z leštěné nerezové oceli. பரிமாணங்களில் உள்ளது 40 milimetrů துணி korunky, 42 milimetrů s korunkou a “லக் என்ற லக்”, tedy největší rozměr je 44 மில்லிமீட்டர்களில். Možná si říkáte, co znamená, jak se měří? Vezměte posuvné měřítko a změřte rozměr mezi protilehlými nožkami. Dostanete onou zmiňovanou délku “லக் என்ற லக்”. Tento rozměr může hodně vypovědět o tom, jak vám hodinky budou sedět na zápěstí. Vodotěstnost pouzdra je dostatečných 50 நீர் நிரலின் மீட்டர், hodinky si tedy můžete vzít bez obav i na svou jachtu.
Pouzdro je vhodné akorát pod manžetu košile, je silné totiž pouze 9,5 milimetru.
Válcovitá korunka má po obvodu výrazné zoubkování a v modré vložce logo Ulysse Nardin – kovovou lesklou kotvu s písmeny U a N.
Do oblé lunety je zasazené oblé safírové sklíčko. Má z obou stran napařenou tenkou vrstvu oxidů kovů, které vytváří antireflexní potah, zabraňují tak zbytečným odleskům a zlepšují čitelnost číselníku. Sklíčko měří v průměru 33 மில்லிமீட்டர்களில்.
Nad číselníkem se chvíli zastavíme. Když si ho blíže prohlédnete, budete stejně jako já ohromeni dechberoucí strukturou a možná se začnete zajímat, jak jí v Ulysse Nardin dosáhli. A nebyla to jednoduchá cesta. Číselník je totiž pokryt vrstvou modrého emailu zpracovaného metodou “grand feu”. Znamená to vysokou teplotu vypalování keramiky a je známá od 19. நூற்றாண்டு. Používala se na fajánsovou keramiku především ve Francii. Nyní se s touto technikou můžeme setkat na výjimečných hodinkách. Nechybí zdobení vlnkami s paprsky vycházejícími ze středu. Je to nádhera, நீ என்ன சொல்ல?
S jasně modrou barvou ladí tenké ocelové leštěné římské hodinové indexy, ocelí orámovaná datová apertura na pozici “3” a ostatní doplňky (பிராண்ட், logo, லேபிள் ரேசர், பதவி சுவிஸ் மேட்). Ačkoliv bychom ji u oblekových hodinek nečekali, i zde najdeme známky luminiscence. Konkrétně v drobných bodech nad hodinovými indexy. Určitě napomůže s orientací v horším osvětlení.
Číselníkem jsem uchvácená, vybrala jsem si je z vitríny přesně kvůli té barvě. Prostě jsem neodolala. மற்றும் உங்களுக்கு தெரியும், že existují i v provedení pro dámy? Jsou samozřejmě menší (31 மிமீ) a oblejší, působí ženštějším dojmem. Určitě bych je ráda nosila!
Ručky mi tvarem připomínají oštěp, jsou pravděpodobně také ocelové a mají vysoký lesk. A v UN nezapomněli přidat vrstvu luminiscenční barvy, což velmi oceňuji a vítám. Mám ráda hodinky, které jsou praktické a pomohou s odečtem času i v situacích, kdy si nemůžete na číselník posvítit.
Uvnitř ocelového pouzdra hýbe rotorem automatického nátahu in-house kalibr UN-815. Bohužel nemám více informací, než že má rezervu chodu 42 மணி, C.O.S.C. certifikaci, a gravírováním zdobený rotor má po obvodu 22 karátové zlaté závaží. Snad se brzy dočkám podrobnějších dat, která doplním.
Dýnko je stejně jako pouzdro oblé a vysoce leštěné. Je asi zbytečné popisovat, že na něm najdete údaje, které se týkají hodinek – vždyť je to na fotografii skvěle vidět. Zmíním jen, že je přišroubované drobnými šroubky, které neruší celkový skvělý dojem. A průhled na strojek je samozřejmě také safírový, včetně oboustranné vrstvy antireflexu.
Pohled přitahuje leštěný ocelový tah, který nasedá přímo na pouzdro a je vyroben z pevných dílků, to se mi moc líbí a lze to u hodinek této cenové kategorie s jistotou očekávat. வீட்டு நடவடிக்கைகள் 20 மில்லிமீட்டர்களில், stejná je tedy rozteč nožek. Spona o šířce 18 milimetrů je skrytá, já osobně jsem měla dojem, že bez pojistky musí každou chvilkou povolit a že by majitel hodinky mohl ztratit. Je to ale jen můj klamný dojem, spona je velmi kvalitní a hodinky za 8200 EUR na ruce udrží bez sebemenších potíží.
Díky ocelovým dílkům hodinky také něco váží – dokonce celých 121 கிராம். A to není málo. Na druhou stranu, o hodinkách budete s jistotou vědět, ucítíte jejich tep a snáze tak splynete v jedno.
A co říct na závěr? Na tomto místě často píšu o tom, kdo by měl hodinky nosit a k čemu se hodí. Nejinak tomu bude i teď. Oblek, džíny, lehká letní košile, to všechno zvládnou. Vezměte si je na jednání, na jachtu, do kanceláře – zkrátka kamkoli vás běžný život zavane. Mám velkou chuť napsat, že by vypadaly krásně i na dámské ruce, ale když se vyrábí i ve zmenšené verzi, je to možná zbytečné. I když v poslední době něžné štíhlé ženy často nosí velké pánské hodinky? ஆண்டு, bez potíží by je mohly mít.
Už jsem vás dostatečně navnadila? Pak pospěšte do Jeweller Dušák, připravte si 213200 CZK (8200 யூரோ) a chtějte je. அநேகமாக, že jsme fotografovali poslední kus, யாருக்கு தெரியும்?
ஆசிரியர் உரை: எண்ணெய்
ஆசிரியர் புகைப்படங்கள்: 🙂 kibi
கடன் நன்றி Jeweller Dušák, முட்டுகள் க்கான Penshop.cz.
நீங்கள் ஆய்வு பிடித்திருக்கிறது என்றால், நாம், தயவு செய்து, மூலம் "போன்ற" svoju Facebook பக்கம். நன்றி!