Romain Jerome Spacecraft – hodinky pro Jean-Luca Pickarda? – பொது மக்கள் கவனத்தை ஈர்த்தல்
- February 28th, 2013
- அனுப்புக செய்திகள் . ஹாடி Horlogerie . இயக்கமுறை
- மூலம் kibi
- எழுதுக
O hodinkách se značkou RJ-Romain Jerome jsme už několikrát psali. Vždy byly z ušlechtilých (a drahých) materiálů a měly typický design a masívní tvar pouzdra. A vždy překvapily nějakým trochu šíleným nápadem. Tato novinka hodně vybočuje z toho, na co už jsme byli u této značky zvyklí, என்றாலும் (சிறிய) šílené jsou tyto hodinky také.
இது பதிப்புகள் குறைக்க (வெறும் 99 துண்டுகள்) கடிகாரங்கள், které jsou inspirovány nejspíš seriálem Star Trek a transportéry, které USS Enterprise nesla. Nebo se mýlím? Hodinky jsou podle tvůrce myšleny jako pilotní. Jestli jsou zrovna pilotní, எனக்கு தெரியாது, ale podobné koncepty se už několikrát objevily a tehdy byly prezentovány jako hodinky vhodné pro řízení, tedy do auta. Pro odečet času (tedy jen hodin) není totiž třeba otáčet zápěstím, ale stačí pohled “z boku”. A je asi pravdou, že v tomto není velký rozdíl mezi řízením, pilotováním, nebo průzkumem galaxie… Pojetím mi trochu připomínají třeba hodinky எம்பி&F HM5 On The Road, vidíte tam také inspiraci?
Začnu trochu netradičně, zkusím vám velmi krátce představit tři významné osobnosti z hodinářského světa, které stály u zrodu tohoto projektu.
Manuel Emch – CEO značky RJ-Romain Jerome. Studoval design na strestižní Art Center v La Tour-de-Peilz. Určitě musíme přiznat, že se velmi dobře vyzná v budování image a identity značek hodinek, jak prokázal třeba u značky Jaquet Droz.
Eric Giroud – mladý designér, hudebník, architekt. Je zakladatelem a majitelem vlastního designérského studia od roku 1998. Hlavní aktivity můžeme najít na poli designu hodinek.
Jean-Marc Wiederecht – hodinář, například je tvůrcem retrográdního věčného kalendáře. Je také zakladatelem společnosti Agenhor SA Geneva, která se specializuje na navrhování mechanických modulů a jejich konstručních uzlů, získal ocenění Grand Prix na výstavě v Ženevě v roce 2007. Spolupracuje s významnými švýcarskými značkami a je tvůrcem mnoha inovací a patentů.
A právě tito tři pánové spojili své síly a výsledkem jsou tyto hodinky. Nový koncept, nové pouzdro, புதிய காலிபர்.
Rozměry lichoběžníkového titanového pouzdra s částečnou černou PVD vrstvou jsou impozantní – 50 x 44,5 x 18,5 மில்லிமீட்டர்களில். Sklíčka jsou safírová s antireflexní vrstvou. Vodotěsnost pouzdra je pouhé 3 ஏடிஎம், pro plavání to nestačí, ale to asi ani nebylo úmyslem tvůrců. Tyto hodinky mají dokonce korunku, je titanová a černá (PVD), nese na sobě logo RJ.
A jak vlastně poznáte, இது என்ன நேரம்? Na čelní straně najdeme lineární retrográdní komplikaci jumping hour s červeným ukazatelem. Zde zjistíme, ஒரு மணி நேரம் எவ்வளவு. A na vrchní straně najdeme minutový disk, který se natáčí k rudé šipce sklíčku.
Jednoduchý design, který vidíme zvenčí, ve skutečnosti skrývá velmi komplikovaný obsah. V hodinkách tiká mechanický strojek s automatickým nátahem s označením RJ2000. Rezervu nátahu má 38 மணி, உள்ளது 54 (!) தாங்கி rubies. அதிர்வெண் setrvačky உள்ளது 4 ஹெர்ட்ஸ் ( 28 800 ஒரு / h). Ostatně, ஒரு புகைப்படத்தை பார்க்க, připomíná vám to ještě hodinkový strojek?
Pásek k těmto hodinkám je pletený textilní (polyamid), spíná ho titanová spona s černou PVD vrstvou.
Jestli vás tyto hodinky zaujaly a začínáte se ptát, எவ்வளவு செலவு, mám pro vás odpověď, இது “ஒரே ஒரு” 33 400 அமெரிக்க டாலர். Referenční označení hodinek je RJ.SC.AU.001.01.
ஆசிரியர் textu: 🙂 kibi
புகைப்பட ஆதாரம்: www.romainjerome.ch