Tyto hodinky byly mojí první osobní zkušeností se značkou டியூடர். Je to vlastně sesterská značka značky Rolex. Hodinky mají svébytný design a tikají v nich kalibry koncernu SWATCH – ETA. Provedení je stejně precizní jako u hodinek značky ரோலக்ஸ், jak jsem se sám mohl přesvědčit. Původním logem této značky byla tudorovská růže, nyní je poznávacím znakem symbol štítu, jenž se na hodinky této značky objevuje v mnoha drobných detailech.

Watch Tudor Hydro 1200 jsou výjimečné z mnoha různých důvodů, však se na ně podíváme důkladněji, ale zajímavý je i jejich majitel a to, co s ním všechno zažily. Patří totiž Jakubu Vágnerovi, známému sportovnímu rybáři. S ním také procestovaly za asi 2,5 ஆண்டு, co je vlastní, celý svět při jeho expedicích. Byli jsme jediní z hodinkového světa, kdo se s nimi mohl sice krátce, ale o to důkladněji seznámit. I proto jsme je pro fotografování nijak neupravovali, jsou na nich známky nošení. ஆனால் நான், že i vám se tyto hodinky zalíbí takové, jaké jsou.

Začnu nyní trochu netradičně, தண்ணீர் கசிந்து வெளியேறாதவாறு இணைக்கப்பட்ட pouzdra, které je totiž celých 1200 நீர் நிரலின் மீட்டர், இவ்வாறு 120 ஏடிஎம். To určitě není málo a odolnosti byla při navrhování těchto hodinek věnována prvořadá pozornost. Pouzdro je mohutné, zvlášť jeho nožky, கிரீடம் இல்லாமல் விட்டம் 46 மில்லிமீட்டர்களில், கள் korunkou 50,5 மிமீ, கனம் 14,7 மிமீ, “லக் என்ற லக்” hodinky měří 51,7 மிமீ. Povrchová úprava je kombinací saténového kartáčování s leštěnými prvky.

Korunka nese logo značky, je šroubovací do pouzdra. Je také poměrně mohutná, její průměr je 8 மில்லிமீட்டர்களில். Částečně ji kryjí výstupky pouzdra, které vypadají snad až jako tlačítka chronografu. Hodinky se korunkou velmi komfortně ovládají.

V pouzdře je zabudován i automatický héliový ventil, hodinky tedy lze používat i v náročném prostředí saturační héliové atmosféry. நான் நினைக்கிறேன்,,cs,நீங்கள் மார்பு ஊசி பார்க்க ஒப்படைக்கப்பட்டது பதற்றம் சரிசெய்ய,,cs,திரு ப்ராஸ் மற்றும் அவரது சக உடன்,,cs,கடிகாரத்,,cs,நான் ஒரு மிக மோசமான அனுபவம் மற்றும் எனக்கு தெரியும்,,cs,நான் தனியாக இருந்து இதுவரை என்று,,cs,ஆசிரியர் கேட்ட வேண்டும்,,cs,என்று யார் இருந்தது,,cs,Sikula,,su,JJ அது இருந்தது பார்க்க,,cs,நான் ஒரு கணம் முறை கொண்டிருந்த போதிலும் நான் அது பிடித்திருந்தது,,cs,ஆனால் அவர்கள் மற்றொரு கையகப்படுத்தல் விரும்புகின்றனர் கொடுக்க வேண்டியிருந்தது,,cs,நாப்கின்கள் நடவடிக்கை இல்லாமல் அது எழுத திரு brooches மூலம் சுருக்கப்பட்டது,,cs,இனி,,cs,ஹூயர் Autavia,,ga, že jen zlomek hodinek, které jsou tímto ventilem vybaveny, se podívá do větší hloubky, než jaká je obvykle v bazénu. Ale je příjemné vědět, že mám na ruce hodinky, jež jsou připraveny pro jakékoliv využití i profesionály v potápění.

Jednostranně otočná luneta také nese stopy nošení, ale docela mě překvapilo, že těchto stop není víc a nejsou závažnější. Přehlédnout na ní nelze plastický a luminiscenční bod na pozici “12”. Otáčení šlo trochu ztuha, luneta by možná potřebovala vyčistit.

Sklíčko tvoří tvrdý அலுமினா, tedy safír o tloušťce celé 3 மில்லிமீட்டர்களில். Prohlížel jsem ho velmi pečlivě, málokdy mám příležitost zkoumat takto náročně používané hodinky. Nenašel jsem na něm vůbec žádné stopy, škrábance, což mě velmi příjemně překvapilo. கண்ணாடி விட்டம் 28,7 மிமீ, hodinky díky tomu na ruce nepůsobí nijak přehnaně velkým dojmem.

Hodinky ze série 2500 se prodávaly ve dvou barevných modifikacích číselníku – ten byl buď černý, nebo stříbrný. Černou variantu jsem neměl v ruce, ale i podle fotografií si myslím, že stříbrný číselník byl dobrou volbou. Stříbrný povrch je jemně centrálně kartáčovaný, vypadá to velmi dobře. Hodinky jsou v dobrém slova smyslu “univerzální”, umím si je snadno představit k formálnímu oblečení i v jihoamerické džungli. Na číselníku najdeme výrazné hodinové indexy (kombinace motivu štítu a kulatých indexů), výrazně vytištěnou značku, červeně označení modelu, připomenutí automatické funkce strojku a vodotěsnosti. Hodinky se na první pohled zdají snad až příliš “ukecané”, ale v běžném provozu nápisy nijak neruší. Kovově obroubená datová apertura na pozici “3” (வெள்ளை வட்டு தரவு, கருப்பு அச்சு) příjemně nahrazuje trojkový index.

Ručky mají typický tudorovský tvar, i v nich je zakomponován typický erb. Jsou částečně skeletonované, velmi dobře čitelné. Hodinová a vteřinová jsou leštěné, minutová má červené lakování. Ani odečet času nedělal žádné problémy, a to v různých světelných poměrech.

Tyto hodinky mne také příjemně překvapily svojí luminiscencí, byla výrazná, dobře čitelná, a měla i pěknou výdrž.

V hodinkách je oblíbený a osvědčený švýcarský kalibr ETA 2824, označení nese “Tudor caliber 2824”. Nečekejme žádná překvapení, அதிர்வெண்கள் setrvačky இருக்கும் 4 ஹெர்ட்ஸ் (28.800 ஒரு / h), 25 தாங்கி பாறைகள், zobrazení času a data, výběr mezi automatickým nátahem a nátahem korunkou, அதிகார இருப்பு 38 மணி, சரி போது இரண்டாவது கை நிறுத்தப்படும் (ஹேக்கிங்). நான், že je to celosvětově jeden z nejrozšířenějších švýcarských kalibrů, takže servis vám bude umět udělat hodně hodinářů. Tento kalibr mám v několika hodinkách různých značek a jsem s ním velmi spokojený – a to i s jeho přesností.

Ocelové dýnko hodinek je šroubovací do pouzdra, pro své otevření potřebuje stejný nástroj jako hodinky Rolex, má stejné zoubkování po obvodu. I dýnko charakterizuje stejná povrchová úprava jako zbytek pouzdra. Trochu překvapením pro mne bylo několik nápisů a značek, rolexky mívají obvykle dýnko bez jakéhokoliv značení.

Na hodinkách je masívní gumový pásek o tloušťce 3,5 மிமீ, pouzdro měří 24 மிமீ, spona 20 மிமீ. Spona na sobě také nese motiv štítu. Jediná věc, kterou bych na tomto pásku změnil, je jeho délka, na mé zápěstí o obvodu 22 cm délka téměř nestačila a pásek jsem měl zapnutý na poslední dírku. I s páskem hodinky váží přiměřených 160 கிராம்.

Pro srovnání velikosti přidám ještě společnou fotografii s mými Seiko Tuna Can. Hodinky Seiko jsou určitě výrazné, ale je vidět, že hodinky Tudor Hydro 1200 s nimi velmi dobře drží krok. Rozhodně budou působit nápadně na každé ruce.

Jak se mi tyto hodinky Tudor líbily? Opravdu mne velmi zaujaly – a to nejen, když jsem si představil všechna dobrodružství, která na nich často nechala stopy. Zajímavé na nich je i to, jak dobře snášejí denní kontakt s vodou, nárazy, údery, kontakt s kameny, a asi i mnoho jiného. நான், že i u dražších značkových hodinek se toho nemusíte bát. A drobné škrábance nebo údery nechávají sice stopu na pouzdru hodinek, ale tvoří součást patiny – individualizace každého majitele. Ptáte se, jestli vám značku Tudor doporučím? Rozhodně ano, i mne vážně zaujala.

Tento model už není v nabídce značky Tudor, prodával se v letech 2009 ஒரு 2010, ale ještě je možné ho občas sehnat za cenu okolo 2.500 யூரோ. Jestli je to málo, nebo mnoho, nechám na vás, podle mě za to určitě stojí. A víc o příběhu těchto hodinek i jejich majitele najdete இங்கே.

ஆசிரியர் textu மற்றும் புகைப்படங்கள்: 🙂 kibi

ஆல்பம் அனைத்து புகைப்படங்கள்.

கடன் கடிகாரம் நன்றி Hodinářství Bechyně, முட்டுகள் க்கான Amers.cz.

நீங்கள் ஆய்வு பிடித்திருக்கிறது என்றால், நாம், தயவு செய்து, மூலம் "போன்ற" svoju Facebook பக்கம். நன்றி!