V dnešní době je u mnoha hodinek v módě dýnko s průhledem, abychom mohli obdivovat precizní hodinářskou práci, která by nám jinak zůstala skryta. Některé značky toto pozvedly na úplně jinou úroveň tím, že mají ve své nabídce takzvané „skeletony“. Hodinky postrádají klasický číselník a stroj je tedy vidět i z přední strany. Navíc základna stroje a můstky jsou ořezány na absolutní minimum a ornamentálně zdobeny. V dnešní recenzi se podíváme na Audemars Piguet Royal Oak právě ve skeletovaném provedení.

விருப்பம்:

Pouzdro hodinek je vyrobeno z 18 karátového růžového zlata a má průměr ideálních 39 மிமீ. Výška hodinek je pak pouhých 9,4 மிமீ. Hodinky tudíž krásně vklouznou i pod manžetu košile. Povrchová úprava je provedena broušením, které trochu stahuje lesk růžového zlata. Na obou stranách hodinek nalezneme safírové sklíčko s antireflexem. U takto takřka umělecky zpracovaných hodinek překvapí šroubovací korunka. Vodotěsnost je solidních 50 மீ, ale kontakt s vodou by se zcela určitě nelíbil řemínku z krokodýla se zlatou překlápěcí sponou.

Hlavním nosným prvkem hodinek je zcela bez pochyby jejich strojek. பிராண்ட் Audemars Piguet je známa svými výborně zpracovanými in-house strojky, které vykazují jak skvělé technické vlastnosti, tak výborné estetické kvality. Stroj s označením Calibre 3129 není v tomto ohledu výjimkou.

Poskytuje pouze základní funkci zobrazení času pomocí hodinové, நிமிடம் மற்றும் மத்திய வினாடிகள் கைகளை. இது கொண்டுள்ளது 239 கூறுகள், což je na strojek bez komplikací poměrně slušné množství. Je vybaven automatickým nátahem, přičemž rotor je vyroben z 22 காரட் தங்கம். அதிர்வெண் setrvačky உள்ளது 21.600 சுழற்சிகள் / மணி (3hz), தாங்கி கற்கள் எண்ணிக்கை 38 a rezerva chodu je úctyhodných 60 மணி.

Celý stroj je osekán na absolutní minimální množství kovu, tudíž je každá jeho část velmi dobře viditelná.

Moje dojmy z hodinek:

Pouzdro hodinek Audemars Piguet Royal Oak patří mezi klenoty designu 20. நூற்றாண்டு. Jejich vzhled stvořil geniální designér hodinek Geralt Genta a hodinky i po čtyřech dekádách vypadají stále skvěle a nebylo potřeba jejich základní vzhled příliš měnit. Zpracování pouzdra nelze cokoliv vytknout, máme co do činění se značkou takzvané vysoké hodinařiny a v této lize se chyb nikdo nedopouští. Jedinou výhradu bych snad měl k šestihranné korunce, která není úplně příjemná na manipulaci. Zbytek včetně osmiúhelníkové lunety, která je hlavním rozpoznávacím prvkem řady Royal Oak, si dovolím posoudit jako skvělý.

Nejvíc na hodinkách samozřejmě zaujme jejich stroj, který zároveň tvoří jejich číselník. Čitelnost hodinek je i ve změti součástek hodinového stroje stále dobrá. Stroj má černou povrchovou úpravu a zlaté ručky na něm velmi dobře kontrastují. Okolo číselníku nalezneme prstenec s hodinovými a minutovými indexy – tudíž po praktické stránce jsou hodinky bez výhrad. Ručky i hodinové indexy jsou navíc svítící, tudíž i po tmě zjistíte, kolik je zrovna hodin.

Stroj hodinek je krásná a čistá práce. Kombinace zlatého rotoru s černými můstky a základnou je velmi výrazná. Obecně kombinace zlaté a černé prostě funguje. Potěší lehce nadstandardní rezerva chodu a díky propracovanému systému vyvažování setrvačky budou hodinky zcela jistě i velmi přesné.

முடிவில் ஒரு சில வார்த்தைகள்:

Mám rád jednoduché a nepřekombinované hodinky. Málokdy se stane, že by se mi skeletonové hodinky líbily tak moc jako tyto. Je to dané především jejich střídmými rozměry. Na ruce sedí naprosto perfektně a díky tomu, že jsou tenké, bych se ani nerozmýšlel vzít si je k obleku. Pokud vám standardní model přijde poněkud nudný, tak skeletonové Audemars Piguet Royal Oak Vás nebudou nudit rozhodně nebudou!

 

ஆசிரியர் உரை: Thaddeus டேட் ஷை

ஆசிரியர் புகைப்படங்கள்: 🙂 kibi

ஆல்பம் அனைத்து புகைப்படங்கள்.

கடன் நன்றி Boutique Audemars Piguet v Praze, முட்டுகள் க்கான PenShop.cz.

நீங்கள் ஆய்வு பிடித்திருக்கிறது என்றால், நாம், தயவு செய்து, மூலம் "போன்ற" svoju Facebook பக்கம். நன்றி!