கிரார்ட்-Perregaux 1966 Perpetual – ஆய்வு
- December 5th, 2011
- அனுப்புக ஹாடி Horlogerie . இயக்கமுறை . விமர்சனங்கள்
- மூலம் பின்னர்
- எழுதுக
Úvod:
Věčný kalendář je ve světě hodinařiny považován za jednu z nejvyšších komplikací, kterou mohou hodinky disponovat. Náramkové hodinky s touto komplikací patří často mezi to nejdražší, co můžeme v katalogu mnoha firem naleznout.
Firma Girard-Perregaux má s výrobou podobných komplikovaných hodinek rozsáhlé zkušenosti. Bylo tedy jen otázkou času, než si věčný kalendář nalezne cestu i do kolekce 1966, která v současnosti na trhu slaví značné úspěchy.
விருப்பம்:
Pouzdro hodinek je vyrobeno z růžového zlata a vzhledem k charakteru hodinek má průměr „pouhých“ 40 மிமீ மற்றும் உயரம் 10.74 மிமீ. To aby dobře padly při nošení k obleku. Lehce vypouklé safírové sklíčko je opatřeno antireflexní vrstvou, safírové sklo nalezneme i na dýnku hodinek, இது இயக்கத்தின் தோற்றம் உருவாகிறது அங்கு.
Manufakturní strojek (inhouse) z dílen Girard-Perregaux nese označení GP033Q.0டி. Má automatický nátah, அதிகார இருப்பு 46 மணி, அதிர்வெண் setrvačky 28.800 சுழற்சிகள் / மணி. (4 ஹெர்ட்ஸ்) ஒரு 27 தாங்கி பாறைகள். Zobrazení času je řešeno klasicky pomocí minutové a hodinové ručky. Věčný kalendář tvoří ukazatel měsíční fáze na pozici 6, ukazatel názvu dne v týdnu na pozici 9, ukazatel názvu měsíce a indikace přestupného roku na pozici 12 a ukazatel čísla dne v měsíci na pozici 3. Vše je přehledně uspořádáno a odečet času a údajů kalendáře je bezproblémový.
Nízká vodotěsnost – 30 மீ – asi nikoho nepřekvapí. Mě osobně při zkoumání technických údajů strojku zarazil pouze nízký počet ložiskových kamenů, který bývá u takto komplikovaných strojků mnohem vyšší než 27.
Samotný strojek je velmi vkusně ozdoben ženevskými pruhy, perláží, modřenými šroubky a rotor automatického nátahu je vyroben z jednoho kusu 18 காரட் தங்கம்.
Řemínek je vyroben z černé aligátoří kůže a je opatřen jednoduchou jazýčkovou sponou, která je taktéž ze zlata.
Moje dojmy z hodinek:
Osobně mám velmi rád jednoduché a elegantní hodinky. தொகுப்பு 1966 od Girard-Perregaux jiné ani nenalezneme. Pouzdro z růžového zlata má ideální rozměry a proporce. Na poměry hodinek s věčným kalendářem jsou hodinky skutečně velmi tenké – obvykle bývají hodinky s věčným kalendářem docela „tlusté“, aby mohly pojmout složitý mechanismus. Povrchová úprava pouzdra je řešena leštěním, což bývá u zlatých hodinek zvykem, i když se můžeme občas setkat i s kartáčováním.
Tenká luneta zvýrazňuje velkou plochu bílého číselníku. Na něm jsou symetricky umístěny ukazatele věčného kalendáře. Ty jsou opatřeny modřenýma ručkama, které dobře kontrastují s číselníkem a jsou tak velmi dobře čitelné. Samotné popisky funkcí kalendáře jsou provedeny v černé barvě, právě kvůli dobré čitelnosti. Hodinová a minutová ručka mají jednoduchý a klasický tvar a jsou zlaté. Stejně tak, jako jsou zlaté i hlavní indexy 12, 3, 6 ஒரு 9. Zbytek indexů je řešen černým potiskem. Každopádně kombinace barev na číselníku je dobře zvolena s ohledem na vzhled i na funkci.
Hlavní funkcí hodinek je, krom zobrazení času, již zmíněný věčný kalendář, který já osobně považuji za jednu z nejužitečnější komplikací vůbec. ஏன்? Nemám rád hodinky s prostým zobrazením data a to z toho důvodu, že musím každý měsíc datum ručně nastavit. Věčný kalendář řeší tento problém, ba co víc – poradí si i s přestupným rokem. Existuje i varianta zvaná roční kalendář, která zvládá krátké a dlouhé měsíce, ale při přestupném roce je nutné provést manuální korekci data, takové hodinky jsme recenzovali இங்கே. Každopádně si trvám na tom, že věčný kalendář je velmi praktická komplikace pro každodenní život. Zobrazení aktuální měsíční fáze je hezkým doplňkem a dobře vyvažuje číselník.
Samotné nastavování hodinek je jednoduché, provádí se pomocí korunky a zapuštěných tlačítek na boku. Rozhodně bych ale doporučoval používat natahovač (watch-winder), aby se hodinky nezastavily. Nastavovat věčný kalendář na správné datum může být občas poněkud zdlouhavé. Girard-Perregaux ale na své zákazníky myslí – hodinky jsou dodávány v krabici, která je zároveň právě natahovačem.
Skutečně nemám, co bych hodinkám vytkl. Vzhled i zpracování jsou perfektní, stejně tak jako funkce a jejich použitelnost v každodenním životě.
முடிவில் ஒரு சில வார்த்தைகள்:
Tato novinka z dílny Girard-Perregaux jistě zaujme každého milovníka vysoké hodinařiny. Ať již precizním zpracováním, či funkcemi. Atraktivitu modelu 1966 Perpetual zvyšuje i to, že se jedná o limitovanou edici 99 துண்டுகள். Takže pokud se vám líbí, nezbývá než si trochu pospíšit, než budou všechny pryč.
ஆசிரியர் textu: Thaddeus டேட் ஷை
ஆசிரியர் புகைப்படம்: 🙂 kibi
Za možnost focení děkujeme Ing. Kláře Votrubové z Pražského butiku Girard-Perregaux.