Yog muaj cov watches uas pub kuv yuav siv ntau lub sij hawm thaum lawv pib mus txog rau qhov kawg hloov, thiaj tsis tau tag, ntawd kuv cas "muaj noob sai rau ntawm lub plawv". Hnub no kuv muab koj ib saib hauv cov watches thiab kuv mam nqai koj nrog precision, uas nws tau tsim.

Začněme tedy pouzdrem. Měří 45 millimeters hauv txoj kab uas hla. Ondřejův oblíbený damasteel obstaral hodinkám nevšední kabátek, když jej Ondřej žárově pozlatil. Na první pohled si tohoto detailu nemusíte ani povšimnout, po upozornění však žasnete nad lehkostí a nenápadností tohoto odstínu vzbuzujícího dojem hodinek nakreslených na věkem poznamenaném papíře.

Tutéž úpravu použil Ondřej na korunku, taktéž z damasteelu. Je velice nenápadná a pouzdro neruší.

Vypouklé, 39,5 mm velké Sapphire siv lead ua, chrání číselník, skýtající nevšední podívanou, před prachem a nežádoucími vlivy. A je co chránit, stejně jako za sklem ve vitrínách obchodů se pod tímto sklíčkem ukrývají u Ondřeje dosud nevídané prvky.

Číselník z titanu je umístěn mimostředně na pozici 12, což není nic až tak neobvyklého. Ale římské číslice, které jsou do ciferníku ručně vyryty, umocňují celkový starobylý dojem.

Napomáhají tomu i titanové ručky velmi jednoduchého tvaru a „obyčejný“ subciferník na pozici 6 zobrazující vteřiny. Kolik ruček vlastně vidíte?

Původní kalibr ETA/Unitas 6498 byl mohutně upraven a vedle číselníku přibyl ukazatel rezervy nátahu. Tu Ondřej sám zkonstruoval i s vlastními, ručně vyrobenými kolečky. Ale tento strojek se stále ještě nedá považovat za vlastní. Ani můstky se neobešly bez úprav, ty Ondřej prořezal a opatřil DLC vrstvou, tu dostalo samozřejmě i krokové ústrojí.

Dýnko s průhledem na strojek bylo konstruováno jednoduše, aby nenarušovalo celkovou atmosféru vyzařující z hodinek.

Když se zaměříme na řemen, je nemožné přejít neobvyklou strukturu krokodýla, který posloužil svou kůží pro výrobu tohoto řemenu od Jasona Lianga. Opravdovou novinkou v Ondřejově tvorbě je vlastnoručně vyráběná, také žárově zlacená spona z damasteelu. Ondřeje už nebavily fádní trnové spony, které opotřebovávají řemen, a tak se rozhodl vyrobit něco speciálního. Do této spony se řemen vkládá opačně, než je uživatel běžně zvyklý. Řemen se nastaví pod pevně uchycenou část tak, aby vyhovoval obvodu ruky majitele, a poté už funguje na podobném principu jako obvyklá překlápěcí spona. Řemen je tak méně namáhaný. Spona navíc nestudí, a majitel tak nemá nepříjemné pocity po nasazení.

Co k tomu ještě dodat? Celkový čas strávený výrobou těchto hodinek odpovídá třem ročním obdobím. Počítá se do toho však také testování komplikace rezervy nátahu a také už dokončených hodinek. Jejich původní název měl být kvůli této čekací lhůtě Long Time, Ondřej si však dovolil jej pozměnit na Txoj sia ntev, a tím jako hodná sudička popřál hodinkám i jejich majiteli, aby se ze sebe vzájemně těšili dlouhá a dlouhá léta.

Tus sau lub ntawv nyeem: Hagrid

Tus sau lub duab: 🙂 kibi

Album ntawm tag nrho cov duab.

Z celého srdce děkujeme papimu!

Yog hais tias koj xav saib, Peb cia, Thov, kuv "xav" rau Facebook phab. ua tsaug ntau!