Hamilton Jazzmaster Maestro Chronograph – xyuas
- Lub kaum hli ntuj 24th, 2012
- Muab tso rau hauv Chronograph . Neeg kho tshuab . Xyuas
- Xav Olie
- Sau saib
Dnes vám představím elegantní klasiku z dílen americké značky Hamilton. Dostali jsme je k vyfotografování v nerezové variantě, na webu Hamilton si je můžete prohlédnout se zlatými indexy, ručkami a orámováním subčíselníků.
Kulaté nerezové pouzdro má konečnou úpravu leštěním, což krásně vypadá, ale tento povrch je trochu náročnější na údržbu, jsou na něm vidět všechny otisky a škrábance. Yog hauv txoj kab uas hla ntawm lub bushing 45 hli tsis yas, nožky mají rozteč 23 hli. Díky úzké zkosené lunetě hodinky vypadají ještě větší. Nožky ladně prodlužují pouzdro, zvýrazňují eleganci hodinek. Cov dej tawm 100 m, tab sis kuv lees txim, že mi přijde trochu líto je namáčet. Obzvláště na koženém řemenu.
Jemně vroubkovaná korunka je signovaná logem H a je šroubovací do pouzdra. Hodinky se s ní výborně ovládají. Leštěná podlouhlá tlačítka po stranách korunky slouží k ovládání chronografických funkcí strojku.
Stříbřitý číselník je zdobený paprskovitým broušením (sluneční brus). Plastické lesklé hodinové indexy ztvárňují arabské číslice, minutové indexy natištěnými černými čárkami. Vteřinovou škálu najdeme vytištěnou na vnitřní lunetě. K chronografu patří kovem vroubený subčíselník na pozici “12” thiab nyob rau qhov chaw ntawm lub “6”, oba subčíselníky zdobí soustředný guilloché a škály jsou vytištěny černou barvou. Drobná vteřinová mimostředná ručka běhá na pozici “9”. Přesně naproti na pozici “3” sídlí dvě datové apertury – se dnem v týdnu v angličtině a s datem. Jejich datové věnce mají bílý kotouč s černým tiskem. Nad aperturami je vytištěna značka a pod nimi označení typu nátahu strojku. Posledním textem je údaj o získaném osvědčení “Swiss ua” u šesté hodiny. Číselník chrání ploché safírové sklíčko odolné proti poškrábání.
Nqi raws, minutová a ručky čítačů chronografu mají šípovitý tvar a uprostřed vrstvu luminiscenční barvy. Centrální vteřinová ručka chronografu a mimostředná vteřinová ručka mají tvar jehlovitý. Ačkoli je číselník bílý a ručky leštěné, odečet času je intuitivní a rychlý.
Luminiscenci si můžete prohlédnout na fotografii – svítí jasně a můžete se tak na hodinky spolehnout i ve tmě.
Oblé leštěné dýnko u pouzdra drží 6 me screws. Okolo průhledu na strojek najdeme gravírované informace týkající se hodinek – khoom vaj tse (Stainless hlau), cov khoom siv slides (Sapphire siv lead ua), údaj o získání osvědčení (Swiss ua), siv tooj (H327161) a voděodolnost (100 Minyuam).
Tias “Swiss ua” náleží hodinkám a dalším výrobkům, u nichž je minimálně 50 % použitých komponentů vyrobeno ve Švýcarsku a současně jejichž finální montáž probíhá ve Švýcarsku. Ačkoli je tedy Hamilton značka americká, hodinky jsou sestavovány ve Švýcarsku.
V hodinkách najdeme švýcarský mechanický strojek (ETA) H-21. Jedná se v základu o strojek ETA/Valjoux 7750, u kterého hodináři značky Hamilton provedli drobné úpravy směřující k prodloužení doby chodu, z původních 42 hodin u 7750 rau 60 teev. Modifikovaný strojek nazvali H-21. Následující vlastnosti se týkají ETA/Valjoux 7750, ale u H-21 jsou naprosto stejné – luaj li cas 13,25 kab, cov qhov 7,9 hli, užívá chronografový systém sloupkového kola (kem log), 25 cov kabmob ntawm rubies, zaus rau ntawm lub 28.800 půlkmitů moos (vph), jednostranný nátah rotoru, siv ceev xwmphem ob tes thaum kho (hacking), ceev ntaub ntawv flipping, adjustment system Étachron.
Funkce strojku jsou zobrazení času (moos, feeb, vib nas this ntawm qhov chaw ntawm lub “9”), Chronograph (30 feeb txee rau txoj hauj lwm “12”, 12 teev txee rau ntawm qhov chaw “6”, Hab txhawb ob txhais tes), hnub ntawm lub limtiam ntawd thiab hnub rau txoj hauj lwm “3”.
Tento použitý strojek má rotor zdobený gravírováním značky.
Originální tmavě hnědý řemen z krokodýlí kůže spojuje broušená nerezová jazýčková spona se signaturou Hamilton. Signovaný je i samotný řemen. Saib zoo zoo, přesně vystihuje jejich design a zaměření.
Ntsia Hamilton Jazzmaster Maestro Chronograph patří k pánským oblekovým hodinkám, které zaujmou na první pohled. Ještě se vejdou pod manžetu košile, mohou vás tak doprovázet na různá obchodní jednání, ale zvládnou také běžný den v kanceláři. Můžete si na nich změřit délku porady nebo schůzky. Ihned vás informují o aktuálním čase, dni v týdnu a datu. A to vše za cenu okolo 700 EUR. Mně osobně se moc líbí, s velkou chutí bych je připnula na své zápěstí. A je mi jedno, že to jsou hodinky primárně pánské a že chronografy vlastně ani moc nemusím. Je to zkrátka srdcová záležitost. Thiab seb koj nyiam nws?
Tus sau lub ntawv nyeem: Olie
Tus sau lub duab: 🙂 kibi