Christopher Ward C9 Harrison 5 Day Automatic – ವ್ಯಾಪಕ ಪ್ರಚಾರ
- August 5th, 2014
- ರಲ್ಲಿ ದಿನಾಂಕ <ಒಂದು href="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&sl=cs&tl=pt-BR&u=http://info.photowatches.eu/kn/category/aktuality/&usg=ALkJrhi9e_xmU6pBS3J72f34cvdpU6GkWA" ಶೀರ್ಷಿಕೆ => "ನೋಡಿ todos OS ಪೋಸ್ಟ್ಗಳನ್ನು ಎಮ್ Noticias arquivados" Aktuality . ಔಪಚಾರಿಕ / ಸೂಟ್ . ಯಾಂತ್ರಿಕ
- ಮೂಲಕ kibi
- <ಒಂದು href="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&sl=cs&tl=pt-BR&u=http://info.photowatches.eu/kn/2012/01/moje-cerna-prisera-seiko-black-monster-skx779k1-recenze/&usg=ALkJrhhaGirIQGrEVBYzsu_ncnCmOXg9bQ#respond">Write ಕಾಮೆಂಟ್
ಬ್ರ್ಯಾಂಡ್ ಕ್ರಿಸ್ಟೋಫರ್ ವಾರ್ಡ್ – tedy londýnského hodináře, který si jde “svou cestou” – ನಾನು. Měl jsem možnost fotografovat několik jeho hodinek a vždy jsem byl ohromený, poměr cena / výkon je u této značky opravdu velmi zajímavý. A zajímavé je i sledovat růst této značky. A uvedení vlastního in-house kalibru (SH21) je rozhodně krokem dál, výš. Značka sama není zas tak “stará”, její počátek se datuje do roku 2004. A už od počátku kladl Christopher Ward důraz na prodej mimo “tradiční obchodní kanály” a k prodeji využíval hlavně internetový obchod. I to umožnilo nebývalou dostupnost technicky vyspělých hodinek – bez mezistupně obchodníků a jejich provizí. A čas dal značce ChW za pravdu, prodeje stoupají a nyní tu tedy máme “svatý grál” i mnoha větších a slovutnějších značek – vlastní mechanický kalibr v hodinkách v cenové relaci jen okolo 1.500 ಜಿಬಿಪಿ.
Prvními hodinkami, ve kterých se tento nový kalibr objevil, jsou hodinky Christopher Ward C9 Harrison 5 Day Automatic. Hodinky to jsou moc pěkné, designem navazují na řadu “ಹ್ಯಾರಿಸನ್”. ಉಕ್ಕಿನ ವಸತಿ (ಸ್ಟೇನ್ಲೆಸ್ ಉಕ್ಕಿನ 316L) ವ್ಯಾಸ 43 ಮಿಲಿಮೀಟರ್, ದಪ್ಪ 13,5 ಮಿಮೀ. Povrchová úprava je provedena s chirurgickou přesností – ať se jedná o zrcadlový lesk lunety a horní části pouzdra, tak i jemné broušení boků spodní části. ಜಲನಿರೋಧಕ výrobce stanovil na 5 ಎಟಿಎಂ / 50 ನೀರಿನ ಸ್ತಂಭದ ಮೀಟರ್. V pouzdře je zasazeno ನೀಲಮಣಿ ಸ್ಫಟಿಕ ರು antireflexní vrstvou. Hodinky mají výraznou signovanou korunku.
Číselník u této barevné varianty je temně modrý, ನಿಧಾನವಾಗಿ “sunburst” broušený, barva byla doplněna galvanickým pokovením. Doplňují ho plastické kovové niklované hodinové indexy (XII je římskou číslicí) a bílý tisk – ať už minutové škály, tak i označení značky nebo výjimečné vlastnosti mechanického kalibru – doba rezervy nátahu a jeho certifikace přesnosti. Číselník doplňuje datová apertura na pozici “3”, i na ní je vidět při bližším pohledu precizní provedení. Lesklé ručky jsou niklované a všechny tři – ನಿಮಿಷ, hodinová i sekundová – mají podobný hrotitý subtilní tvar. Neviděl jsem tyto hodinky zatím naživo, ಆದರೆ ನಾನು ಅರಿಕೆ ಮಾಡಬೇಕು, že podobné proporce a tvary, které ručky mají, mne vedou k domněnce, že to s čitelností nebude až tak valné. Snad se mýlím.
ಒಳವ್ಯಾಸ SH21 pochází přímo z dílen ChW, vyvinul ho hodinář Johannes Jahnke a je 100% “ಸ್ವಿಸ್ ಮಾಡಿದ”. Je to mechanický kalibr s automatickým nátahem, ವಿದ್ಯುತ್ ಮೀಸಲು ಸುಮಾರು 120 ಗಂಟೆಗಳ, tedy celých pět dnů chodu! ಕ್ಯಾಲಿಬರ್ zasazeno ಆಗಿದೆ 31 ಬೇರಿಂಗ್ ಬಂಡೆಗಳು, ಆವರ್ತನ setrvačky ಆಗಿದೆ 4 Hz (28.800 ಎ / ಗಂ). Délky chodu je dosaženo použitím dvou pérovníků, které spolupracují v sérii. A výrobce si věří, jednotlivé kalibry prošly zkouškami (všechny) a mají tedy COSC certifikaci přesnosti chodu. Jen pro zajímavost, rotor automatického nátahu je vyrobený z wolframu – kvůli hmotnosti a tím i účinnosti nátahu. Pěkné je, že kalibr je vybaven i zastavením sekundové ručky při seřizování (ಹ್ಯಾಕಿಂಗ್) a zrychleným překlápěním data. Uvádět v dnešní době na trh kalibr, který není těmito komplikacemi vybaven, je vlastně trapné.
I zdobení kalibru je na velmi vysoké úrovni s důrazem na každý detail – od broušení můstků, leštění jejich hran, přes leštění hlav šroubků (a jejich barvení) až ke gravírování rotoru automatického nátahu.
I nerezové dýnko má rozměrný safírový průhled do útrob mechanické strojku, i zde je safír ošetřen antireflexní vrstvou. K pouzdru je přišroubované šesti šroubky.
K hodinkám patří černý kožený řemínek, kůže má svůj zdroj ve hřbetu louisianského aligátora. K řemínku patří pěkná signovaná překlápěcí spona, materiálem pro její výrobu byla nerezová ocel.
Hodinky se prodávají v celkem 11 variantách, liší se barevným provedením číselníku (ಬ್ಲೂ, černá, ಬಿಳಿ), barvou řemínku (černá, ಕಂದು ಬಣ್ಣ) nebo mají místo řemínku nerezový tah (ಕಂಕಣ) s překlápěcí sponou. Všechny varianty jsou pěkné a trvám na tom, že i cena je velmi zajímavá. Ono značek, které umí vyrobit a prodat hodinky s vlastním mechanickým kalibrem za cenu okolo 45.000 CZK zas tak moc není.
ಲೇಖಕ ಪಠ್ಯ: 🙂 kibi
ಫೋಟೋ ಮೂಲ: www.christopherward.co.uk
ನೀವು ಕೈಗಡಿಯಾರಗಳು ಬಯಸಿದರೆ, ನಮಗೆ ನೀಡಲು ಮರೆಯಬೇಡಿ, ದಯವಿಟ್ಟು, ಮೂಲಕ "ನಂತಹ" svoju ಫೇಸ್ಬುಕ್ ಪುಟ. ಇದು ನಮಗೆ ಬಹಳ ಅಮೂಲ್ಯ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ನೀಡುತ್ತದೆ, ಧನ್ಯವಾದಗಳು.
Trochu mě mrzí, že to tu nežije víc a jsem jediným diskutujícím, k hodinkám byl ale chtěl poznamenat, že podle mého v pravdě laického názoru snad nelze za tyto peníze získat nic moc lepšího. Hodinky jsou pro mě sice dosti usedlé, ale svou jednoduchou krásou v nejlepším slova smyslu klasické. Pokud bych hledal hodinky k obleku, ನಾನು, že toto je za uvedenou cenu jedna z nejlepších možností v současnosti.
hodne diskutujeme na Facebooku 🙂
z hlediska in-hous kalibru je to fakt bomba, srovnatelne treba se znackou Nomos… 🙂 k.