Hamilton Conservation Automatic GMT – hodinky pro Indiana Jonese – ವಿಮರ್ಶೆ
- December 2nd, 2011
- ರಲ್ಲಿ ದಿನಾಂಕ ಯಾಂತ್ರಿಕ . ಮಿಲಿಟರಿ . <ಒಂದು href="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&sl=cs&tl=pt-BR&u=http://info.photowatches.eu/kn/category/recenze/&usg=ALkJrhh9e1lPsA_LAjNKyI4RcfoSiSpUVQ" ಶೀರ್ಷಿಕೆ = "ನೋಡಿ todos OS ಪೋಸ್ಟ್ಗಳನ್ನು ಎಮ್ ಕಾಮೆಂಟ್ಗಳನ್ನು" rel = "ವರ್ಗದಲ್ಲಿ ಟ್ಯಾಗ್"> Recenze
- ಮೂಲಕ kibi
- <ಒಂದು href="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&sl=cs&tl=pt-BR&u=http://info.photowatches.eu/kn/2012/01/moje-cerna-prisera-seiko-black-monster-skx779k1-recenze/&usg=ALkJrhhaGirIQGrEVBYzsu_ncnCmOXg9bQ#respond">Write ಕಾಮೆಂಟ್
Kdo by zapomněl na slavnou scénu, kdy domorodec výhružně ukazuje své umění v zacházení s mečem a slavný archeolog ho při tom mírně znuděně zastřelí? A všimli jste si, jaké měl u toho na ruce hodinky? ನಾನು ಅರಿಕೆ, že já ne, ale určitě by mu slušely tyhle. A když navíc zjistíme, ಎಂದು Harrison Ford je i ambasadorem Hamiltonu a tyto hodinky nesou na průhledu dýnka stylizovanou podobu jeho podpisu, je jasné, proč tyto hodinky mohou přinést pocit cestování, exotických zemí a třeba i hledání pokladů…
Tyto hodinky by se člověku jako Indiana Jones vážně při cestování hodily a vlastně je možné, že by nějaké hodinky z produkce Hamilton mohl používat… Značku Hamilton asi není třeba znovu představovat, už jsme o ní několikrát ಬರೆದ. Značka Hamilton byla založena v roce 1892 v Lancasteru, PA, USA. Po celou svou historii byla známá jako významný inovátor a výrobce spolehlivých hodinek. V současné době je značka součástí koncernu Swatch. A v neposlední řadě hodinky značky Hamilton byly použity jako rekvizita ve více než 300 filmech z hollywoodské produkce.
A kde ke svému jménu přišla jejich řada ಖಾಕಿ? Původní slovo “ಕಾಕಿ” pochází z hindštiny a označuje Zemi nebo prach. Snad i proto je barva s tímto označením na vojenských uniformách. V nabídce značky Hamilton má tato řada už dlouhou tradici. Hodinky s tímto značením dobře sloužily na zápěstích vojáků v obou světových válkách. V současné době do rodiny Hamilton Khaki patří čtyři řady – letecká, vojenská, námořnická a dobrodružná. Hodinky se pak liší obvykle jen v detailech barevného provedení, rozvržení a barvě číselníků nebo materiálu a barvě řemenů. Ale základní východiska – spolehlivost, ವಿನಾಯಿತಿ, typický tvar ruček, to zůstává.
Pouzdro z nerezové oceli má průměr 42 ಮಿಲಿಮೀಟರ್, ದಪ್ಪ 13 ಮಿಮೀ, watertightness 200 ಮೀಟರ್, povrchová úprava je saténovým kartáčováním a to včetně lunety. Tvar nožiček přispívá k tomu, že hodinky skvěle sedí na zápěstí různých velikostí.
Korunky na hodinkách najdeme rovnou tři, ಬೈರಿಗೆ, s logem a leštěné. Nastavuje se s nimi čas, ದಿನಾಂಕ, druhá časová zóna a zobrazení místa na Zemi, které k některé časové zóně náleží. Všechny korunky mají ochranu proti poškození výstupky pouzdra a hodinky jsou i díky tomu odlišné od běžných provedení. Hodinky vlastně mají svůj základ v běžném sériovém provedení Khaki Navy GMT, kde toto rozmístění korunek je typickým poznávacím znakem.
Ploché safírové sklíčko s antireflexem dobře odolává škrábancům, žádné výhrady.
Černý číselník s výraznými béžovými hodinovými indexy ve výřezu na pozici “1” zobrazí čas ve druhé časové zóně, ಸ್ಥಾನ “3” datum a u “9” zobrazení místa, ke kterému se druhá časová zóna vztahuje. Číselník je skvěle čitelný, ručky také. Ty mají typický “ಖಾಕಿ” ಆಕಾರ, jsou zahrocené a částečně skeletonizované.
Luminiscence ruček a indexů je, jak je u značky Hamilton celkem tradicí, jak to napsat – ಕುರಿತು ಅತೃಪ್ತಿಕರ. ಇದು ವಿಚಿತ್ರ, na trhu je dost (japonských) materiálů, které by zajistily rozhodně silnější a trvanlivější osvit ve tmě nebo v šeru, ale u značky Hamilton na to asi mají jiný názor. Takže můj pokus vyfotografovat luminiscenci těchto hodinek považujte za nadsázku, takhle na vás hodinky rozhodně svítit nebudou.
V hodinkách je mechanický švýcarský kalibr ETA 2893-2 z produkce koncernu Swatch. Jde o spolehlivý a odolný strojek s 21 ಬೇರಿಂಗ್ ಬಂಡೆಗಳು, automatickým nátahem, zobrazením druhé časové zóny (UTC, GMT) a datem.
Dýnko s průhledem na strojek drží čtyři šroubky a jsou na něm nezbytné technické popisky hodinek. Sklíčko v dýnku vypadá jako by bylo lehce kouřové, ale ve skutečnosti je tomu na vině povrchová úprava strojku, kde je závěrečná úprava provedena na kovových součástkách nenápadným šedým PVD povlakem. A na sklíčku je i, již zmiňovaný, potisk s podpisem Harrisona Forda.
Na hodinkách je zajímavý i řemen s hrubým vzorem na povrchu o šířce 22 ಮಿಲಿಮೀಟರ್. Má na sobě i dva nýtky u nožiček, jako by patřil k pilotním hodinkám. Jazýčková spona má dva jazýčky (tvar H jako Hamilton). A jak jsem zaslechl, tento řemen se hodně špatně shání. Hodinky na zápěstí sedí skvěle a řemen se zdá asi také dost kvalitní, ale asi se bude snáze špinit, než kdyby měl hladkou strukturu a tmavší barvu.
Majitel hodinky nosil na NATO-strapu a ten hodinkám rozhodně slušel!
ಆದ್ದರಿಂದ, pokud se chystáte na kariéru hledače pokladů nebo alespoň na častější cestování a nevadí vám mé výhrady k těmto hodinkám, směle je kupte a věřím, že s nimi zažijete spoustu dobrodružství! Seženete je nové už kolem $1.200 a to za limitní edici (4.000 KS) ಅನೇಕ ಇಲ್ಲದಿದ್ದಲ್ಲಿ. Jako komplikaci vidím snad jen to, že značka tu v současné době už nemá v České republice autorizované zastoupení a servis, snad se to brzy změní. A ještě přidám referenční číslo, ať hodinky nemusíte dlouho hledat – H77565533.
Anebo si prolistujete aktuální katalog Hamilton?
ಲೇಖಕ textu ಮತ್ತು ಫೋಟೋಗಳು: 🙂 kibi
Za zapůjčení děkujeme Churchillovi!
cece, rikal mi mr. vacik, ze nedavno nekdo ziskal zastoupeni Hamiltonu, ale za boha si nevzpomenu kdo …
Carolinum? taky jsem to zaslechl 🙂