Výrobci se s blížícím termínem začátku hodinářského svátku – výstavy Baselworld 2014 – trumfují v novinkách. Dnes vám krátce představím vážně úžasný in-house mechanický kalibr se značkou ईंद्रधनुष पुष्पी – s ukazatelem rezervy nátahu a to hned na deset dní!

ब्रांड ईंद्रधनुष पुष्पी máme asi všichni spojenou se švýcarskými kalibry ईटीए या Sellita. में 2014 se tedy značka dostává to “vyššího patra” hodinářského řemesla. Možná i vás napadne otázka – Proč zrovna kalibr 110? Odpověď je jednoduchá, v letošním roce slaví značka 110. výročí od svého vzniku, takže proto.

Pro značku Oris vlastní kalibr není ale nic nového, od svého vzniku v roce 1904 se podařilo uvést 229 in-house kalibrů. Vlastní výroba kalibrů skončila v roce 1982, souviselo to s “velkou quartzovou krizí”. Vývoj vlastních kalibrů pravděpodobně u mnohých značek souvisí se stále horší dostupností kalibrů značky ETA – ty se stále méně dostávají mimo mateřský koncert SWATCH Group. U alternativních značek, jako třeba Sellita sice není problém “uměle” vytvořený, ale asi výrobce téměř naráží na hranice svých současných výrobních možností a tím se i prodlužují objednací lhůty a lhůty dodávek. A i tak se mnoha značkám vyplatí vývoj vlastního kalibru, současně s nárůstem prestiže značky to většinou vede i k nárůstu cen. वर्ष, vývoj nového kalibru je velmi náročný nejen časově, ale i finančně.

कैलिबर 110 je tedy mechanický kalibr s ručním nátahem, zobrazením rezervy nátahu (10 दिन, 240 घंटे) a excentrickou sekundovou ručkou. Je úžasné, že tak výjimečné rezervy nátahu se podařilo dosáhnout pouze jedním pérovníkem (pero je prý dlouhé 1,8 metru). Zobrazení ručkou ukazatele rezervy nátahu je nelineární – co to vlastně znamená? Pero při svém stlačení nátahem a postupném uvolňování nemá úplně hladký průběh. Obvykle se technikům podaří zajistit transparentní pohyb ukazatele jen v rozmezí 1-4 दिन, zde se to tedy technikům Oris podařilo až do 10 दिन.

आवृत्ति setrvačky 3 हर्ट्ज (21600 ए / घंटे). कैलिबर शामिल 40 (!) असर चट्टानों. A jak se povedlo zdobení a celkový vzhled kalibru, se můžete přesvědčit sami. Za mne mohu říct, že velmi vydařené.

Jako první jsou novým kalibrem osazeny hodinky s příznačným označením ईंद्रधनुष पुष्पी 110 let Limited Edition. Jsou to hodinky spíš průměrné velikosti – 43 मिमी. Pokud vám podoba něco připomíná, tak mně také, snad jako bych už něco podobného viděl u značky IWC a řady Big Pilot. मैं, že podobnost je dána hlavně parametry kalibru a obdobným určením hodinek, nic jiného za tím nehledám. Pouzdro je vyrobeno buď z 18 कैरेट गुलाबी सोना (रेफरी. नंबर 01 110 7700 6081), nebo z nerezové oceli (01 110 7700 4081).

A ještě vám dlužím cenu, u ocelové verze se mluví o ceně 5500 CHF, u zlaté o 14800 CHF, od obou verzí vznikne pouze limitní edice 110 टुकड़े. वर्ष, cena je to závratná, लेकिन मेरा मानना ​​है कि, že v tomto případě to odpovídá jak inovacím, tak i preciznímu technickému provedení kalibru a hodinek. O hodinkách jsou zatím jen kusé informace, लेकिन मेरा मानना ​​है कि, že i vám hodně napoví fotografie, které výrobce uvolnil pro zveřejnění.

लेखक पाठ: 🙂 Kibi

तस्वीर स्रोत: www.oris.ch

Jestli se vám novinky líbila, हमें, कृपया, अपने समर्थक "की तरह" Facebook पृष्ठ. यह हमें बहुमूल्य राय देता है, शुक्रिया!