Minulý pátek jsem vám představil hodinky Legacy Machine 1 z ateliéru એમબી&વધુ. Dnes pro vás mám pokračování této historie, મોડલ Legacy Machine 2. Je to doslova historický kus, i pro něj byly inspirací díla velikánů z hodinářského světa 18. એક 19. સદી.

Max Büsser se svými přáteli představil v roce 2011 મોડલ LM1 a vyvolal jím opravdové pozdvižení ve světě vysokého hodinářského řemesla i mezi bohatými sběrateli. Mnozí znalci se zamýšleli nad tím, jestli bude mít tento krásný a přitom funkční šperk ještě pokračování. A už je to tu. V tomto týdnu byly v M.A.D Gallery v Ženevě představeny hodinky Legacy Machine 2. Znovu je to velmi odvážný model s odkazem na tradici výroby hodinek ve slavných dílnách v 18. એક 19. સદી, znovu tu potkáme výjimečné komplikace. Samozřejmostí je dokonalá kvalita a preciznost při výrobě. A znovu očekávejte astronomickou cenu.

Hodinky LM2 se modelu LM1 velmi podobají, opět mají klasický tvar pouzdra i odvážně klenuté safírové sklo s oboustrannou antireflexní vrstvou. Znovu vás překvapí a ohromí koncepce číselníku, do kterého expandoval kalibr, jako by měl v hodinkách nedostatek prostoru, aby se rozeběhl. Znovu uvidíte dokonalou hladkost číselníku vyráběného technologií „aque tendue“. Změny si ale všimnete vzápětí, nad číselníkem se v pravidelném rytmu nepohybuje jedna setrvačka ale rovnou dvě! વર્ષ, tyto hodinky jsou poctou jedné z nejojedinělejších komplikací, obsahují dvojitý regulátor.

Dvě setrvačky o průměru 11 mm jsou vyvažovány čtyřmi šroubky, obě jsou vybaveny Brequetovskou regulací. Jejich umístění je velmi pečlivé, vždyť bylo nutné zabránit vzájemné rezonanci a tím i případným nepřesnostem.

Znovu vám ramena, která je drží, mohou připomínat snad představy techniků z 50. let o elegantních raketových odpalovacích rampách. Na tentokrát jediném bílém číselníku s černými římskými hodinovými indexy čas zobrazuje dvojice drobných modřených ruček. A posledním výrazným prvkem je pak ozubené kolo s můstkem, tím je zajištěn stejnoměrný přenos rytmu obou setrvaček až k zobrazení času.

I kalibr LM2 (samozřejmě in-house z dílny MB&વધુ) vznikl ve spolupráci Kari Voutilainena a Jean-Francois Mojona. Povrchová úprava kalibru je dokonalá a prostě bere dech. Zdobení můstků ženevskými pruhy, osazení kamenů ve zlatých šatonech, leštěné zkosené hrany můstků, ručně rytá jména tvůrců kalibru… chybí tam snad ze zdobných prvků něco? કૅલિબર સમાવે છે 241 drobných součástek, તેનું 41 બેરિંગ ખડકો. Frekvence obou setrvaček je 2,5 હર્ટ્ઝ (18.000 એ / ક). Rezerva ručního nátahu jednoho hodinkového pera je okolo 45 કલાક. Z detailů kalibru majiteli neuteče nic, široký safírový průhled v dýnku má také antireflexní vrstvu.

Model Legacy Machine 2 se bude vyrábět ve třech provedeních, lišit se budou nejen barevným provedením, ale i materiálem pouzdra a doplňků. Pouzdro může být buď z 18 કેરેટ સફેદ સોનું, ના 18 kt červeného zlata a vznikne i limitovaná edice 18 kusů s pouzdrem z platiny (950), ta je doplněna modrým podkladem číselníku.

Průměr pouzdra je stále 44 મિલિમીટર, výška narostla na závratnou hodnotu 20 મીમી. Jen jedna korunka ze stejného materiálu jako pouzdro své místo tentokrát našla na pozici “2”. Pouzdro se skládá z celkem 45 jednotlivých dílů.

Zlaté verze budou na prodej za $150.000 ડોલર, platinová už za $190.000 ડોલર. Hodinky jsou úžasné, ale jejich cenovka svou úžasností nijak nezůstává pozadu. Nezapomeňte se podívat na krásné stránky MB&વધુ, které se věnují speciálně tomu modelu!

લેખક પાઠ: 🙂 kibi

ફોટો સ્ત્રોત: www.mbandf.com

એમબી&F Legacy Machine 1

તમે નવીનતા ગમ્યું તો, nezapomeňte, કૃપા કરીને, nám dát svoje „like“ pro Facebook પૃષ્ઠ. તે અમને મૂલ્યવાન પ્રતિભાવ આપે છે, આભાર!