Klasické sportovní Jaeger-LeCoultre Deep Sea Chronograph – સમીક્ષા
- ઓગસ્ટ 4, 2013
- માં પોસ્ટ Chronograf . મરજીવો . સમીક્ષાઓ
- દ્વારા ટાડા
- ટિપ્પણી લખો
છાપ જેગર-LeCoultre má silnou tradici ve výrobě sportovních hodinek, i když já osobně ji mám spojenou spíše s modely elegantními, případně s různými komplikacemi. મોડલ Deep Sea Chronograph vychází svým vzhledem ze slavných potápěčských modelů Jaeger-LeCoultre z počátku 60. ભાડે આપવું, což byla dle mého názoru doba, kdy design hodinek dosahoval v jistém ohledu svého vrcholu.
Pouzdro hodinek je vyrobeno z nerezové oceli a má velmi klasický kulatý tvar. આ કેસમાં વ્યાસ છે 42 mm bez korunky a jeho tloušťka je 13,9 મીમી. S korunkou jsem naměřil 44,5 એક મીમી “માટે ઘસડવું ઘસડવું” 50 મીમી. Je tedy vidět, že hodinky od 60. let pěkně vyrostly, Jaeger-LeCoultre má ale v nabídce ještě jeden podobný model, který je o pár milimetrů menší a více se tak blíží původní předloze. Povrchová úprava leštěním je na jednu stranu výhodná, pro snadné odstranění škrábanců, na druhou stranu jsou na hodinkách snadno vidět otisky prstů a podobné věci, takže se jejich majitel často přistihne, jak je leští cípem košile. Střední část pouzdra je kartáčovaná. Vznikl tím velmi zajímavý kontrast. જલાભેદ્ય hodinek je 100 મીટર, což by bylo dříve číslo vyhrazené pro skutečné potápěčské hodinky, ale dnes je považováno za rozumnou hranici, od které je možné brát hodinky do vody. Na potápěčský původ těchto hodinek odkazuje i otočná luneta pro odměřování času ponoru. Tlačítka chronografu bohužel nelze používat pod vodou. Sklíčko je safírové, lehce vypouklé.
Na pěkný detail kombinace povrchů pouzdra se můžete podívat sami.
Korunka i tlačítka jsou konvenčního typu a svými proporcemi nijak nenarušují elegantní siluetu hodinek. તાજ ખરાબ છે, což při vodotěsnosti 100 metrů není nutností.
Číselník je matně černý, s bílými indexy a logem výrobce. Chronograf má klasické rozložení sčítačů 3, 6, 9, které já osobně považuji za nejlepší a nejpřehlednější možné řešení. સ્થિતિ 6 નાના બીજા હાથ, સ્થિતિ 9 12 hodinový a na pozici 3 30 Totalizer મિનિટ કાલઆલેખક.
Ručky jsou velmi elegantní, s přesným špičatým zakončením a poskytují dostatek prostoru pro luminiscenční nátěr. Stejně tak jsou svítící i indexy na číselníku a první čtvrtina indexů na otočné lunetě. Pod logem výrobce najdete indikátor stavu chronografu – bílá tečka znamená vynulováno, červená znamená v chodu a červeno-bílá kombinace signalizuje zastavený, ale nevynulovaný chronograf. Zajímavé, ale dle mého názoru lehce zbytečné.
Luminiscence je výrazná a věřím, že má i slušnou výdrž. Jako užitečnou, ale praktickou drobnost vidím i luminiscenci sekundové ručky.
Strojek hodinek je samozřejmě přímo z dílen Jaeger-LeCoultre (ઘરના) a nese označení ચારિત્ર્યબળ 758. Jedná se o chronograf s automatickým nátahem. Strojek je složen z úctyhodných 340 ઘટકો, છે 47 બેરિંગ ખડકો અને આવર્તન setrvačky 28800 / ચક્ર કલાક. Rezervu nátahu má 65 કલાક, což je velmi pěkné číslo. Víc hodinek by mělo mít podobnou rezervu nátahu. Je to jedna z mála oblastí, kde lze ještě klasické mechanické hodinky zdokonalovat, aby dosahovaly lepších výkonů. Tloušťka strojku je pak 6,81 મીમી, což je pro chronograf s automatickým nátahem skvělá hodnota. Samotné technické zpracování strojku je na velmi vysoké úrovni, avšak je skryto, protože hodinky nemají dýnko s průhledem. Místo toho mají dýnko s nápaditou rytinou potápěče, která mě osobně potěší víc než další hodinky s průhledem, byť na perfektně zpracovaný strojek. Funkce strojku jsou již, jak jsem výše zmiňoval, zobrazení času a chronograf. Datumové okénko zde nenajdete, za což jsem velmi vděčný – ať by bylo umístěno kdekoliv, zničilo by design číselníku.
Řemínek hodinek vyrobený z netradičního materiálu – karbonových vláken – je vybaven klasickou leštěnou jazýčkovou sponou. Mezi nožkami řemínek měří 21 મીમી, buckles સાથે 19 ઊંચાઈ મીમી અને 4 મીમી. Tento materiál bude jistě extrémně odolný a to i při plánovaném využití při vodních sportech i ve slané vodě. S řemínkem nemám delší zkušenosti, ale vypadá pohodlně a přitom odolně. I s řemenem hodinky váží pouze 99,2 ગ્રામ. Alternativou je kožený řemen z telecí kůže, hodinky tím trochu ztratí svůj sportovní vzhled a vypadají spíš jako doplněk k formálnímu oblečení. Ale do vody moc vhodný asi nebude.
Můj celkový názor na Jaeger–LeCoultre Deep Sea Chronograph je veskrze pozitivní. Jedná se o kvalitně vyrobené a dobře vypadající hodinky. Jejich velikost je do jisté míry poplatná současné módě, avšak není na překážku běžnému nošení. Docela dobře si je dovedu představit jako ideální hodinky právě pro denní provoz s tím, že si je nemusím odkládat před tím, než skočím do moře, což je velmi praktické. Design odkazující na 60. léta je také jasné plus, stejně jako značka a výborný strojek. માં Jeweller Dušák je můžete koupit za 236.600 CZK. Po pravdě řečeno byly tyto hodinky mým velkým favoritem, když jsem se letos v létě rozhodoval, čím obohatit svojí sbírku. Nakonec to vyhrály hodinky značky Habring², ale o nich až příště.
લેખક પાઠ: Thaddeus તદ્ શરમાળ
લેખક ફોટા: 🙂 kibi
ધિરાણ માટે આભાર Jeweller Dušák, પ્રોપ્સ માટે Amers.cz.
તમે સમીક્ષા ગમ્યું તો, અમને, કૃપા કરીને, દ્વારા "લાઇક" svoju Facebook પૃષ્ઠ. તે અમને મૂલ્યવાન પ્રતિભાવ આપે છે, આભાર!