વોચ હલનચલન – / ETA Valjoux 7750
- June 25th, 2013
- માં પોસ્ટ સમાચાર . Chronograf . યાંત્રિક . ટેકનીક
- દ્વારા તેલ
- ટિપ્પણી લખો
વધુ કે ઓછા જાણીતા ઘડિયાળ શ્રેણી આપોઆપ સમાપ્ત સાથે ખૂબ જ સારી રીતે જાણીતા યાંત્રિક ગેજ શરૂ strojcích / ETA Valjoux 7750.
V současné době se jedná o nejpoužívanější chronografový kalibr. Přiblížíme si jeho technické parametry:
/ ETA Valjoux 7750 છે 28 800/h kmitů setrvačky. Užívá systém sloupkového kola (સ્તંભ ચક્ર), adjustment system Étachron a ochranu proti nárazu Incabloc. Do strojku jsou integrované vačky. તે વ્યાસ ધરાવે છે 13,25 પેરિસિયન રેખાઓ, ઊંચાઈ 7,9 મિલિમીટર. Rotor má jednostranný nátah a při plném natažení pérovníku naměříme rezervu chodu 42 ક્યારે 46 કલાક. Hladkému chodu napomáhá 25 કૃત્રિમ rubies દિશાસ્થિતિ. Při seřizování se zastaví vteřinová ručka (છૂટક છૂટક). Také oceníte rychlé překlápění data. Má funkce zobrazení času (ઘડિયાળ, મિનિટ, બીજું, આ પદનો 9), કાલઆલેખક (30 સ્થાને મિનિટ કાઉન્ટર “12”, 12 સ્થાને કલાક કાઉન્ટર “6”, કેન્દ્રીય બીજી બાજુ – 1/10 સેકન્ડ), અઠવાડિયાના દિવસ અને સ્થિતિ ની તારીખ 3.
Ve švýcarském pohoří Jura, v malém údolí Vallée de Joux najdeme malou vesničku Les Bioux. Zde stojí továrna Valjoux SA. Už dvě generace hodinářů v ní vyrábí chronografické strojky. Předchůdcem Valjoux 7750 byl kalibr 7717, 7720, 7733.
Všechny mechanické chronografové strojky přišly na svět na konci 60. a na začátku 70. ભાડે આપવું. Tedy v době, kdy hodinkoví experti očekávali quartzovou revoluci. Valjoux 7750 byl představen 1. જુલાઈ 1974 značkou Valjoux, bylo to v době, kdy byl v USA k dispozici první solární článek a kdy japonské značky začaly vyrábět velká množství quartzových chronografů. Byl vyroben z nejlepších a nejmodernějších materiálů. Byl však drahý. Koncem 70. ભાડે આપવું, když boom bateriových hodinek naznačoval konec mechanických strojků, se výroba na několik let pozastavila. Následně Valjoux zakoupila společnost ETA a v roce 1983 opět rozběhla výrobu kalibru. Od té doby se strojek označuje jako ETA/Valjoux 7750 nebo jen ETA 7750. Hodinářské značky ho tedy používají celkem dlouhou dobu, zkušenosti se počítají na desítky let.
Z továrny vám mohou dodat buď standardní strojek nebo některý s rozšířenými úpravami:
Standard má průměrnou odchylku +/- 12 ડેન માટે vteřin. Maximální odchylka může být +/- 30 ડેન માટે vteřin. Seřizuje se ve dvou polohách.
Elaborated – průměrná odchylka činí +/- 7 ડેન માટે vteřin. Maximální odchylka smí být +/- 30 ડેન માટે vteřin. Je seřizován ve třech polohách.
Top – průměrná odchylka je +/- 4 ડેન માટે vteřin. Maximální odchylka je +/- 10 ડેન માટે vteřin. Seřizují ho v pěti polohách. Má vylepšený barrel spring, ochranu proti nárazu, pallet stones, balance wheel, hair spring a regulační mechanismus.
Chronometer – tento strojek musí splňovat standardy C.O.S.C. Každý má své sériové číslo, je výrazně zdobený. Průměrná odchylka je -4/+6 ડેન માટે vteřin, maximální odchylka činí +/- 5 ડેન માટે vteřin. Má také vylepšený barrel spring, ochranu proti nárazu, pallet stones, balance wheel, hair spring a regulační mechanismus.
Existuje několik verzí vycházejících z 7750, liší se v subčíselnících, datumu a dne v týdnu a přidaných komplikacích. Výběr je opravdu bohatý.
Bicompax Verze kalibru 7750 má pouze dva subčíselníky – jeden na pozici 3 a druhý na pozici 9. ચારિત્ર્યબળ 7760 se od bicompax 7750 liší pouze ručním nátahem.
Valjoux 7753 tri-compax છે 30 સ્થાને મિનિટ કાઉન્ટર 3, ostatní subčíselníky odpovídají základnímu kalibru 7750. Datová apertura se nachází buď na pozici 4:30 nebo na pozici 12. Začal se vyrábět v roce 2002.
- V hodinkách můžeme nalézt i speciální varianty Valjoux 7750. Funkce chronografu vůbec nemusí být využité.
Valjoux 7751 má komplikaci měsíční fáze na pozici 6, datum a den v týdnu na pozici 12 a subčíselník s 24 hodinovou škálou na pozici 9.
Valjoux 7754 má druhou časovou zónu (GMT) એક 24 hodinovou ručku. Vyrábí se od roku 2003. Najdeme ho třeba v hodinkách Glycine Airman 9, Breitling Navitimer World nebo Hamilton Khaki X-Landing Automatik Chrono.
Jak už jste si mohli na přiložených fotografiích všimnout, strojek a jeho varianty používají renomované hodinářské firmy. Patří mezi ně IWC, સમાપ્તિ, Breitling, Longines, Oris, TAG હેયુરનું, હેમિલ્ટન, પોર્શ ડિઝાઇન, સૂઝ, Officine Panerai, Glycine a další. Některé značky použijí základní kalibr, přidají nástavbu a/nebo zdobení a nazvou strojek vlastním jménem. Příkladem je třeba Baume & પરચૂરણ માલનો વેપાર 13750, ફોર્ટિસ 2001, IWC 790, સમાપ્તિ 1150-1164, Hamilton H-21 apod.
લેખક પાઠ: તેલ
લેખક ફોટા: 🙂 kibi, chronomaddox.com (a další)
Pokud se vám článek líbil, અમને, કૃપા કરીને, દ્વારા "લાઇક" svoju Facebook પૃષ્ઠ. તે અમને મૂલ્યવાન પ્રતિભાવ આપે છે, આભાર!
Děkuji za kvalifikované, odborně i formálně dobře připravené informace. Jsou pro mne velmi užitečné. R.B.
my děkujeme za pochvalu, to nám dává elán pro pokračování. 🙂 k.