Martin Braun Teutonia B – સમીક્ષા
- March 18th, 2013
- માં પોસ્ટ યાંત્રિક . સમીક્ષાઓ
- દ્વારા તેલ
- ટિપ્પણી લખો
Nezávislého hodináře Martina Brauna jsme na našich stránkách už krátce představili. O jeho hodinkách N.B.Yäeger Delta Area již psal kibi. Dnes si představíme model řady Teutonia s německým kalibrem PUW 1564 – Martin Braun Teutonia B.
Kulaté breguetovské pouzdro je vyrobené z nerezové oceli 316L. પરિમાણ ધરાવે છે 39,5 milimetrů v průměru a 11,1 milimetrů na výšku. Konečná úprava pouzdra i nožek je leštěním do vysokého lesku. Boky pouzdra mají rýhovaný vzhled okraje mince. ગૃહ માટે વોટરપ્રૂફ 30 મીટર, snese tedy maximálně umytí rukou nebo slabý déšť.
Oblá luneta je také vysoce lesklá, pouzdru moc sluší. Cibulovitá korunka má jemné rýhování a hodinky se s ní výborně ovládají.
Do lunety zasazené sklíčko je vyrobené ze safíru a je potažené vrstvou oxidů kovů, která slouží jako antireflex – zamezuje tvorbě odrazů od sklíčka. Díky ní je číselník mnohem lépe čitelný.
Černý číselník dělí vnitřní kruh s guilloche na dvě části. Vnější hladký okruh nese bíle vytištěné arabské číslice hodinových indexů, najdeme tam také minutovou/vteřinovou škálu a obdélníkovou datovou aperturu s bílým kotoučem a černým tiskem. Barva kotouče mne mírně ruší, dala bych přednost inverznímu provedení černého disku s bílým tiskem. Vnitřní kruh zdobený guilloché ve vzoru slunečních paprsků s vlnkami a obsahuje logo, značku a připomenutí nátahu strojku.
Kovové lístkovité ručky mají ladný tvar a k celkovému vzhledu hodinek se velmi hodí. Nemají luminiscenci a ani bych ji u těchto hodinek vhodných k obleku nehledala. Vteřinová centrální ručka má tvar tenké hůlky, je dlouhá až k vteřinové škále, હું આ પ્રશંસા, vteřiny se tak dají výborně odečítat.
Specialitou hodinek je také použitý kalibr. Tam, kde bychom očekávali nějaký manufakturní strojek z koncernu Swatch, Martin Braun použil skvělý automatický strojek z dílen Pforzheimer Uhren-Rohwerke GmbH s názvem PUW cal. 1564. Tento poslední pforzheimerský kalibr měří 12,75 પેરિસિયન રેખાઓ (25,6 મીમી) a na výšku 5,7 મીમી. Pohyb mu umožňuje 21 બેરિંગ rubies. Setrvačka ઓસીલેટીંગકેમિકલ આવર્તન 3 હર્ટ્ઝ (21600 beats/hour). Rezerva chodu je 40 કલાક, rotor má oboustranný nátah a je zdobený gravírováním. Můžeme si také všimnout mikroregulace (na fotografii u části týkající se dýnka). Strojek nemá rychlé nastavení data, je třeba ho překlápět v určeném časovém období (údajně je nutno přetáčet datum mezi 18:00 એક 0:15).
Oblé leštěné dýnko je přišroubované 6 નાના ફીટ. Najdeme na něm gravírované informace o hodinkách. Z nich je asi nejdůležitější údaj o pořadovém čísle kusu, v tomto případě Nr.048. Hodinky totiž pochází z limitované edice 250 ટુકડાઓ, kdy každý kus je speciálně číslovaný. Safírovým průhledem se naskýtá pohled na jednobarevný strojek, jednolitost barvy kovu narušují pouze rudé ložiskové kameny.
Hodinky se dodávaly na černě prošitém černém řemenu z aligátora s jazýčkovou sponou. Majitel sponu ale vyměnil za neoriginální překlápěcí, zřejmě pro větší pohodlí při nošení. Řemen měří mezi nožkami 20 મીમી. Hodinkám řemen hodně sluší, doplňuje vhodně jejich určení k obleku či formálnějšímu oblečení.
મારે કહેવું, કે મને ગમશે, breguetovské pouzdro a cibulovitá korunka mne velmi zaujaly. Velikostí necelých 40 mm by mi akorát seděly na zápěstí. Mají podmanivý, až trochu aristokratický vzhled. Je na nich zkrátka poznat pečlivá ruka malovýroby nezávislého hodináře. Jak se líbí vám?
Hodinky vznikly kolem roku 2002 a je velká škoda, že značka Martin Braun už neexistuje a tyto krásné hodinky se už nevyrábí. Seženete je tak pouze na internetu, kde se cena pohybuje kolem 2000 ડોલર. Ale protože se jedná o limitovanou edici již neexistující značky, હું ધારવું, že budete muset mít spíše štěstí, abyste je sehnali. Referenční číslo mají MB781B.
લેખક પાઠ: તેલ
લેખક ફોટોગ્રાફ: 🙂 kibi
ડેવિડ, તમે ધિરાણ માટે આભાર.
જો તમે સમીક્ષા ગમ્યું, અમને, કૃપા કરીને, દ્વારા "લાઇક" svoju Facebook પૃષ્ઠ. આભાર, je to pro nás velmi cenná zpětná vazba.