Steinhart Marine Chronograph – স্পটলাইট
- June 5th, 2014
- পোস্ট সংবাদ . Chronograf . যান্ত্রিক
- দ্বারা Limi
- লেখা মন্তব্য
Jedním slovem – krásné. Hodinky od firmy Steinhart jsou vždy precizní ukázkou švýcarského a snad i německého hodinářského řemesla, ale abych řekla pravdu, vzhledově mě některé moc neohromily. Čestnou výjimkou jsou Marine Chronometer II Roman, které mě, stejně jako ty, které vám chci představit dnes, na první pohled zaujaly. Tak se na ně pojďte podívat se mnou.
ঘড়ির ক্ষেত্রে Steinhart Marine Chronograph je z nerezové oceli (316দী) ব্যাসরেখা 44 মিমি এবং উচ্চতা 16 মিমি. Kulaté pouzdro je celé jemně kartáčované, jen tenká luneta je leštěná. Tlačítka chronografu jsou na tradičních pozicích 2 একটি 4, zajímavá (a pro letecké hodinky značky typická) kuželovitá korunka s dvojitým vroubkováním.
Mírně vypouklé sklíčko je safírové a proti odleskům opatřené dokonce dvojitou antireflexní vrstvou, aby nic nerušilo výhled na nádherný číselník. Ten je na chronograf poměrně jednoduchý, přesněji řečeno je na něm sice vše, co chronograf má mít, ale není přeplněný. Podklad je bílý, arabské číslice, dvojitá kružnice hodinových a minutových indexů, horní a dolní subčíselník, logo výrobce a i datové kotouče jsou černě tištěné. Zajímavým barevným akcentem je šedě vytištěný podklad posledního subčíselníku, který má podobu větrné růžice, jak ji najdeme na námořních mapách.
Jistě nepřehlédnete hrdé “সুইজারল্যাণ্ড তৈরি” উপর ডায়াল. Je to trochu matoucí, značka Steinhart je německá, ale tyto hodinky splňují přísná pravidla pro toto označení. Tak jak tak, provedení je precizní.
Dalším barevným akcentem na číselníku jsou ručky. ঘন্টা, মিনিট, vteřinová i subčíselníkové ručky jsou modřené ocelové a mají vintage vzhled – jako ze starých kapesních cibulí. Ručka u vteřinového číselníku na pozici devět doplňuje svým tvarem větrnou růžici – vypadá jako magnetická střelka.
Hodinky pohání osvědčený chronografický mechanický kalibr ইটা / Valjoux 7750, jehož podrobný popis naleznete এখানে v samostatném článku, takže se mu podrobněji věnovat nebudu. Jen připomenu jeho komplikace: kromě chronografu umí zastavení vteřinové ručky při seřizování (ফাটান), ukazatel data a dne v týdnu (day/date) a automatický nátah můžete doplnit i ručním nátahem korunkou.
Kalibr si můžeme prohlédnout velkým minerálním sklíčkem v dýnku. Na první pohled zaujme zlacený rotor automatického nátahu s gravírovaným logem firmy a stylizovanou korunou. V opisu kolem sklíčka najdeme obvyklé informace a mezi nimi i জলরোধী: ta je pouhých 30 m/3 ATM, tedy hodinky jsou nevhodné pro cokoli náročnějšího, než je déšť či mytí rukou. Za hodnotu vodotěsnosti ruku do ohně nedám, na víčku je uvedena hodnota 3 এটিএম, v technickém popisu na stránkách Steinhart 5 এটিএম. Na vodní radovánky to stejně bude chtít raději jiné hodinky.
Hodinky jsou nasazeny na tmavě modrém koženém řemínku se signovanou ocelovou sponou, báječně tedy doplňuje modř ruček a celkové vyznění hodinek.
Jak asi vyplynulo z celé recenze, hodinky se mi líbí, jsou prostě krásné. Bílý, perfektně čitelný číselník s akcentem modré a červené s větrnou růžicí evokuje starou námořnickou zručnost ještě z dob, kdy žádná GPS navigace neexistovala. A jejich cena? Za kvalitní a zajímavý kousek německé firmy více než příznivá – dají se koupit třeba u Toptime.eu জন্য 870,- ইউরো.
লেখক পাঠ: Limi
ছবির উৎস: www.steinhartwatches.de
আপনি ঘড়ি চান, আমাদের দিতে ভুলবেন না, দয়া করে, আপনার মত "" আমাদের প্রো ফেসবুক পাতা. এটা আমাদের খুব মূল্যবান মতামত দেয়, তোমাকে ধন্যবাদ.
Dobrý den,
pokud dovolíte, mám k uvedenému textu několik poznámek.
Uvádíte, že hodinky jsou “precizní ukázkou německého hodinářského řemesla”. To je přinejmenším sporné, neboť Steinhart vyrábí svoje hodinky ve Švýcarsku. Netuším tedy, jaký vliv na jejich výrobu má německé hodinářské řemeslo.
K tomu se váže i následující – বছর, hodinky jsou swiss made a pro toto označení je nutné při výrobě splnit určité podmínky. Není mi však známo, že by se k těmto hodinkám vydával jakýkoliv certifikát o původu hodinek, jak uvádíte.
Co se ruček týká, zmiňujete, že jsou z modřené oceli. আমি জানি না, odkud čerpáte tuto informaci, nicméně použití modřené oceli pro výrobu ruček by tyto hodinky posunulo do vyšší kvalitativní i cenové kategorie, kde se pohybuje např. Stowa, která použití tepelně modřené oceli pro výrobu ruček důsledně uvádí na svém webu.
Steinhart standardně osazuje tento typ hodinek ručkami plastovými. Pokud by v tomto případě byly hodinky osazeny ručkami z modřené oceli, Steinhart by se určitě neopoměl zmínit…
Pokud jde o průhled na strojek v dýnku, tak ten zcela jistě není safírový, jak píšete. Steinhart safírovým průhledem vybavil pouze několik svých modelů. V tomto případě se jedná o průhled z minerálního skla, což ostatně výrobce uvádí i na svém webu.
Z vašich internetových stránek vyplývá, že na webu existuje něco, jako redakce. Očekával bych tedy standardní redakční editorskou činnost, aby se v publikovaných textech neobjevovaly podobné nepřesnosti.
Dále píšete: „ Jak asi vyplynulo z celé recenze…“. Zda je váš text opravdu recenzí, jak uvádíte (jde pouze o více méně nepřesné shrnutí základních informací o hodinkách), je přinejmenším diskutabilní…
Nicméně přeji mnoho nadšení a radosti z hodinek a z vaší práce.
dobrý den,
děkujeme za připomínky – máte pravdu a sklíčko v dýnku je opravdu minerální!
formulace o “সুইজারল্যাণ্ড তৈরি” jsme trochu upravili, aby to nebylo tak kontroverzní…
ručky jsou ale opravdu kovové, আমি মানা, že informace o použitém plastu mne překvapila, kde jste ji získal?
drobné nepřesnosti – আপনি ঠিক, podobná chyba se stane maximálně jednou za deset let… ne vážně, občas nám něco uteče – a mrzí nás to.
máte zájem nám pomoci, abychom se podobných chyb příště vyvarovali?
🙂 kibi