V následující recenzi bych vám rád představil dalšího zástupce mé oblíbené řady Airman od švýcarského výrobce Glycine Watch SA. Ten sídlí v městečku Bienne poblíž srdce Švýcarska, města Bern. I když tato značka nepatří u nás mezi nejprodávanější, jejím heslem „Continuous fine swiss watch making since 1914“ se nemůže zdaleka pochlubit každý, i slavnější a renomovanější výrobci. Navíc velká většina jejich téměř výhradně mechanické produkce se pohybuje v cenovém rozmezí cca 500 – 1500 Eur a to je příznivá zpráva pro dostatečně široké spektrum zákazníků.

Modelová řada Airman se obvykle uvádí na prvním místě ve výčtu produkce Glycine a hlavním důvodem je nepochybně její historie počínající již v roce 1953 a také velký počet modelů a variant, který od té doby spatřil světlo světa. Základních modelů bylo dosud, tuším, 27. Každý měl obvykle minimálně tři odvozené varianty lišící se barvou ciferníku, povrchovou úpravou pouzdra, použitým řemenem, tahem apod. I to je také nepochybným důvodem obliby této modelové řady i mezi sběrateli hodinek.

Název Airman Base 22 napovídá, že tento model byl 22. v pořadí a výrobce ho uvedl na trh v roce 2010. Předchozím modelem s číslem 21 byla opravdová technická lahůdka v podobě modelu Double 24, který díky samostatně otočné vnitřní i vnější lunetě dokázal na mechanickém principu současně ukazovat čas ve čtyřech (!) časových pásmech. Base 22 nicméně vychází koncepčně i rozměrově z modelu Airman 2000 a znamená návrat k osvědčené vnitřní pevné a vnější otočné 24 hodinové stupnici, což umožňuje odečítat čas současně až ve třech časových pásmech. Do vínku navíc dostal aretaci lunety umístěnou na čtvrté hodině, což je příjemný designový i funkční prvek, který již od zmíněného roku 1953 dotváří charakteristickou tvář většiny Airmanů.

Lehce soudkovité pouzdro hodinek má průměr 42 milimetrů a je celé z leštěné oceli, pouze horní plošky poměrně dlouhých, široce rozkročených, ale zápěstí dobře kopírujících nožek mají povrchovou úpravu kartáčováním a díky nim mají hodinky celkovou délku 51 mm (lug to lug). Otvory pro stěžejky jsou vrtané nožkami a to velmi příjemně ulehčuje výměnu řemenu, nebo tahu. Výška pouzdra je cca 11 mm a tyto hodinky se tedy bez problémů vejdou do rukávu košile.

Vodotěsnost pouzdra je 20 ATM a kdo chce, může se s nimi ponořit hluboko pod vodní hladinu v rámci potápění s dýchacím přístrojem. Tento údaj také vypovídá o celkově vysoké mechanické odolnosti hodinek.

Vroubkovaná, kartáčovaná a obousměrně otočná luneta s 24 hodinovou GMT stupnicí má průměr 41 mm a lze s ní otáčet až po uvolnění již zmíněné aretace na čtvrté hodině.

Šroubovací korunka s logem má průměr pouhých 5,2 mm a manipulace s ní vyžaduje trochu cviku. Navíc tu překáží i korunka aretace lunety, ta má průměr 6 mm a manipuluje se s ní docela dobře.

Ciferník je krytý plochým safírovým sklíčkem o průměru 34,5 mm s vnitřní AR vrstvou. Osobně mi u tohoto typu hodinek sedí spíš vypouklé plexi, než plochý safír, ale výrobce šel touto cestou.

Samotný ciferník se nabízí v barvě černé, bílé (silver) a černomodré „dégradé“, kde modrá od šesté ke dvanácté hodině postupně přechází v černou – to je velmi efektní. Na ciferníku najdete 24 hodinovou a minutovou stupnici, ovšem pro odečítání času v běžném dvanáctihodinovém „modu“ si uživatel musí vystačit jen s indexy, 12 hodinová stupnice chybí. I když ubyly některé nápisy, celkově je ciferník trochu nepřehledný, ale to je z velké části způsobeno množstvím informací potřebným k odečítání času ve více časových pásmech. Datové okénko je umístěné na třetí hodině a výrobce v tomto případě z důvodu přehlednosti vhodně zvolil černá čísla na bílém podkladu. Některé modely byly vybaveny lupou a já bych ji osobně přivítal i zde.

Ručky jsou celkem čtyři, jsou výrazné, tvarově charakteristické pro modelovou řadu Airman a vylepšují tak celkový dojem ze složitého ciferníku.

Luminiscence na indexech a ručkách je dostatečná a vydrží v odečitatelném stavu celou noc.

Zadní víčko s obvyklými informacemi po obvodu je leštěné, šroubovací a průhledem o průměru 25 mm můžeme pozorovat tepající srdce hodinek, tedy strojek GL 293, což je v tomto případě upravená ETA 2893-2. Velmi pěkným prvkem je ozdobný rotor, na kterém je kromě ženevských pruhů i rytina části vrtulového letadla a nápis Glycine Airman.

Pětičlánkový broušený tah má u nožek šířku 22 mm a postupně se, možná až trochu zbytečně, zužuje na 18 mm. Plechová překlápěcí spona s bezpečnostní pojistkou a reliéfním znakem a nápisem Glycine je široká 19 mm. Tah je průměrné kvality, trochu chrastí a má plechové koncovky. Hodinkám sluší i řemen, ten originální s kontrastním prošitím je po celé délce široký 22 mm a na vnější straně delšího dílu nese vyražený nápis AIRMAN. Spona je pěkná a masivní s reliéfním nápisem GLYCINE.

Glycine Airman je pro mě tak trochu srdeční záležitost a pro nebudu váhat je doporučit všem, kteří chtějí solidní a neokoukané hodinky dobré značky pro běžné nošení i trochu té parády, které jsou zároveň dostatečně bytelné a odolné proti případnému horšímu zacházení. Kdo občas cestuje po světě, navíc ocení i možnost nastavení místního času bez ztráty možnosti sledování času domácího a k tomu ještě jeden čas jako bonus. Přesto že byly uvedeny na trh již v roce 2010, je jich v nabídce obchodníků stále ještě dost a v levnější verzi na řemeni se dají koupit za cenu pod 1000 Eur.

Autor textu: PavelS

Autor fotografií: 🙂 kibi

Album všech fotografií.

Jestli se vám hodinky líbí, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás cenná zpětná vazba, děkujeme!