Hodinky londýnské firmy Christopher Ward už jsme na našem webu několikrát představovali. Ve srovnání s jinými hodinářskými společnostmi je to mládě, slaví letos teprve 10. výročí založení (ke kterému došlo 4. června 2004 na lodi na řece Temži). K tomuto výročí nadělila značka sobě i nám, milovníkům hodinek, nový model C5 Malvern Slimline. A je to krásný dárek.

Inspirací pro tento model byly vůbec první hodinky firmy, legendární C5 Malvern Automatic. Ideou zakladatelů firmy, pánů Mikiho France, Chrise Warda and Petera Ellise bylo vyrábět „nejlevnější nejdražší hodinky na světě“ – tedy luxusní hodinky nejvyšší kvality, ale za přijatelné ceny. Řekla bych, že se jim to daří a i model C5 Malvern Slimline se nese v podobném duchu.

Velikost kulatého krásně a ručně leštěného ocelového (316L) pouzdra je jen 40 milimetrů a výška 8,7 mm. Pouzdro hladce přechází v subtilní nožky a žádné výstupky nebo vybrání nekazí jeho kulatou dokonalost. Jemně vroubkovaná korunka nese gravírovaný znak firmy, písmenka CW. Její velikost je přiměřená velikosti pouzdra a z obrázků se zdá, že manipulace s ní bude tradičně dobrá.

Safírové sklíčko s antireflexní vrstvou opticky hodinky zvětšuje, protože luneta je velmi tenká a tmavě modrý číselník s jemným brusem v podobě slunečních paprsků (sunburst) na sebe strhává pozornost, podobně jako i ostatní prvky číselníku.

Na tmavě modrém číselníku se vyjímají jednoduché plastické čárové hodinové indexy z leštěné oceli. Jedinou výjimku tvoří pozice 12, kde jsou indexy zdvojené. Ze stejného materiálu – oceli – jsou i ručky. Hodinová i minutová jsou oboustranně hrotité, jemná vteřinová má jednoduchý tvar. Všechny ocelové části jsou dokonale vyleštěné, takže zachytí i každý nepatrný paprsek světla – což je důležité i proto, že jak už to u těchto hodinek bývá, luminiscenci byste na nich hledali marně. Na číselníku najdete ještě bíle tištěné nápisy Chr. Ward London nad osou a SLIMLINE pod osou ruček. Úplně dole u idexu na pozici 6 se schovává nápis „swiss made“ – což se sice může zdát jako protimluv k onomu Londýnu, ale tak to prostě u Wardů funguje, hodinky jsou vyráběny ve Švýcarsku. A Táda by jistě zaplesal nad absencí datové apertury.

Když se podíváme na spodní stranu hodinek, na první pohled zaujme perfektně leštěná, ke krajům zaoblená plocha dýnka, připevněná šesti zapuštěnými šroubky. Pod sklíčkem vidíme kalibr, je to známý a spolehlivý strojek ETA 2801-2. Ten je sice jednodušší (17 kamenů, 28.000 A/h – 4Hz, ruční nátah), ale zato má na výšku jen 3,35 mm. Na dýnku je ještě gravírovaný nápis swiss made a výrobní číslo. Doplním ještě vodotěsnost: ta je jen 30 m/3 BAR, ale pro tento typ hodinek je dostačující. Jen je škoda absence jakéhokoliv zdobení, finální úprava kalibru by mohla být rozhodně zajímavější.

Nerezové pouzdro elegantně doplňuje černý prošívaný řemínek z aligátoří kůže o šířce 20 mm. Hodinky se vyrábí ve třech barevných variantách číselníku: sněhově bílé, uhlově černé a v modré, řemínky pak dvojí, hnědé a černé barvě.

Výroční hodinky Ch. Ward C5 Malvern Slimline je sice víc než o polovinu „tlustší“, než nejtenčí mechanické hodinky (Piaget Altiplano mají výšku jen 3,65 mm), ovšem jejich velikost, elegance a jednoduchost z nich dělá opravdu ideální hodinky k obleku a možná i k večerním šatům, myslím, že se hodí jak na pánské, tak i na ženské zápěstí. A jejich cena také není tak závratná, ve firemním e-shopu se dají koupit za 400 liber, tedy asi 13.600,- Kč.

Autor textu: limi

Zdroj fotografií: www.christopherward.co.uk

Jestli se vám hodinky líbí, nezapomeňte nám dát, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás velmi cenná zpětná vazba, děkujeme.