Bylo – nebylo… Uprostřed Švýcarska, v historickém centru městečka Burgdorf si otevřel v roce 1967 obchod mladý hodinář Armin. Celým jménem Armin Strom. Brzy mu nestačilo jen svým zákazníkům opravovat a prodávat hodinky, ale začal zúročovat vše, co se jako hodinář naučil. K tomu přidal vlastní vizi a výtvarný talent. A tak v dílně za obchodem vznikly jeho první mistrovské hodinky, které již od začátku měly jasný rukopis svého tvůrce. Armin Strom se stal mistrem skeletonových hodinek.

Armin Strom Tourbillon Royal Flush jsou úžasnou ukázkou preciznosti a zručnosti hodinářů firmy Armin Strom. Tyto unikátní hodinky, v rytinách inspirované karetní hrou poker, byly představeny 30. května 2014 na veletrhu klenotníků v hotelu Mandarin Oriental v Las Vegas.

Hodinky Armin Storm jsou unikátní svojí skeletonizací. Stručně řečeno, hodinářský mistr odřízl, co se odříznout dalo a zbytek bohatě, precizně a vkusně ozdobil rytinami a kameny. Své unikáty poprvé představil v roce 1984 na Basilejském veletrhu. Každému vyrobenému kusu se osobně věnoval a každý osobně ozdobil podle klientova přání. Se svými jemnými dámskými hodinkami jako s nejmenšími ručně skeletonovanými hodinkami na světě získal zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Od 1990 se Armin Strom stal vyhledávaným výrobcem unikátních, prestižních darů, které si u něj nechávaly zhotovovat různé firmy. V roce 2009 se rozšířená výroba hodinek této značky přestěhovala do velké výrobní haly v Bielu. V témže roce byly poprvé uvedeny na trh hodinky Armin Strom s vlastním kalibrem ARM09.

Model Armin Strom Tourbillon Royal Flush má pouzdro z 18karátového růžového zlata, o průměru 43,4 mm a s výškou 13 mm. Sklíčko i dýnko jsou safírové s antireflexní úpravou a poskytují ojedinělý pohled na strojek hodinek. Na deváté hodině je umístěn excentrický číselník s vteřinovou skeletonovanou ručkou, pod kterým je vidět setrvačka s komplikací vír. Hodinová i minutová ručka jsou velmi jednoduché, protáhlého tvaru s přidanou špičkou, se světlou luminiscenční výplní. Velký číselník je také mírně excentrický a tvoří ho vlastně jen mezikruží s čárovými a číselnými indexy. Je velmi jednoduchý až strohý, aby nestrhával pozornost z úchvatné podívané na zdobení a vnitřní díly hodinek. Kolečka a další části kalibru jsou z masivního zlata s tvrzením ve funkčních oblastech. Strojek o průměru 36,6 mm a výšce 6,2 mm se skládá ze 184 dílů, uvnitř skrývá 24 ložiskových rubínů. Hodinky jsou vodotěsné až 50 m, mají frekvenci 18.000 / H (2,5 Hz) a rezerva nátahu je 10 dnů! Řemínek je hnědý, je vyrobený z aligátoří kůže.

Tyto hodinky nikde jinde než na fotografiích neuvidíme, stejně jako drahokam Koh-i-noor můžeme spatřit pouze na fotografiích anglické královské koruny. Není však důležité, kolik lidí je uvidí, ale vědomí, že jsou mezi námi lidé obdaření takovým citem a talentem. Lidé, kteří milují své řemeslo a dokáží přiblížit jeho krásu ostatním a tím ho povýšit na umění.

Autor textu: Tara

Zdroj fotografií: www.arminstrom.com

Jestli se vám tyto hodinky líbí, nezapomeňte nám dát, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás velmi cenná zpětná vazba, děkujeme.