Romain Jerome je tvůrce, který dělá hodinky tak trochu jinak. V modelu Eyjafjallajökull Evo reaguje na nedávné geologické dobrodružství. Tím byla erupce sopky na Islandu, možná si to pamatujete, prach v atmosféře ovlivnil na pár dní leteckou dopravu téměř v celé Evropě.

Hodinky jsou ze série DNA, znamená to, že obsahují něco, co se přímo týká události, kterou mají připomínat. V tomto případě je to číselník vytvořený z lávy přímo této sopky. Ta byla základem pro ručně nanesený smalt. Ten svými živými barvami jistě i vám připomíná tekoucí lávu. Ručky modelu mají letadélky na svých koncích připomenout, že právě letecká doprava byla tím důvodem, proč se o této události dozvěděl vlastně celý svět.

V hodinkách je mechanický strojek s automatickým nátahem, bohužel RJ je na bližší informace skoupý. Na dýnku je gravírovaná mapa drsného ostrova Island.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z nerezové oceli s černou PVD vrstvou. Je trochu menší, než u předchozích modelů s průměrem 46 milimetrů, nyní má „pouze“ 43 mm. Pouzdro dotváří typické čtyři „drápy“, které drží lunetu hodinek.

Výbuch sopky v roce 2010 byl pro RJ asi významnou událostí, tento model je již třetím, který se této události věnuje. Jen připomenu, že číselník prvního modelu nabízel „letecký pohled“ na žhnoucí kráter sopky.

Jestli se vám hodinky s názvem Eyjafjallajökull (Ostrov horských ledovců) líbí, mohou být vaše za cenu okolo $20.000 USD. Hodinky vznikly pouze jako limitní edice 99 kusů.

Autor textu: 🙂 kibi

Zdroj fotografií: romainjerome.com