Hodinky s diamanty podle designérů patří nejen na ženskou ruku, ale také na pánská zápěstí. Jedním z příkladů elegantního provedení takových hodinek jsou Patek Philippe 5147G-001 z bílého zlata s komplikacemi annual kalendář a měsíční fáze.

Pouzdro má v průměru příjemných 39 milimetrů, na výšku 11,5 mm, a jak už jsem psala, je vyrobené z 18 karátového bílého zlata s konečnou úpravou leštěním. Lunetu zdobí 62 Top Wesselton VS quality diamantů o celkové váze 0,85 karátu. Sklíčko nad číselníkem i v průhledu je ze syntetického safíru. Hodinky jsou vodotěsné do 30 metrů vodního sloupce.

Při pohledu na lakovaný číselník barvy temné námořnické modři je okamžitě jasné, proč je značka Patek Philippe čelným výrobcem hodinek haute horlogerie. Vezmu to od pozice 12, kde najdeme ukazatel rezervy nátahu. Na pozici 3, 6 a 9 se nachází součásti annual kalendáře – drobné ručky ukazují aktuální měsíc a den v týdnu, datová apertura prozradí datum a nad ní se nachází ukazatel měsíční fáze. Mimochodem, výroba číselníku vyžaduje 12 samostatných kroků lakování, vypalování a leštění. Hodinové indexy a číslice jsou zlaté. Zlatá hodinová a minutová ručka mají vrstvu luminiscence.

Mechanický in-house kalibr s automatickým nátahem – strojek Cal. 324 S IRM QA LU má průměr 32 mm, výšku 5,32 mm, 36 ložiskových rubínů, 11 můstků, frekvenci setrvačky ze slitiny Gyromax® 28.800 kmitů za hodinu (4 Hz) a rezervu chodu 45 hodin. Skládá se z 355 součástek a pravost zaručuje Patek Philippe Seal. Nechybí bohaté dokonalé zdobení.

Ručně šitý řemen z kůže louisianského aligátora v barvě číselníku spíná zdobná zlatá překlápěcí spona.

Za špičkovou kvalitu samozřejmě musíte zaplatit, tyto hodinky mají cenovku $53.200 USD

Autor textu: Olie

Zdroj fotografií: www.patek.com

Jestli se vám hodinky líbily, nezapomeňte nám dát, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás velmi cenná zpětná vazba, děkujeme.