Dnes vám krátce představím hodinky, které vznikly u Oris v limitní edici jako pocta saxofonistovi, jednomu z těch velkých. Mnozí říkají, že to byl nejlepší saxofonista všech dob, kdo ví? Pojďme se podívat na Oris John Coltrane Limited Edition.

Oblé nerezové pouzdro retro tvarem ctí zlatá pozdní 50. léta, kdy byl americký jazz na vrcholu a s ním i talentovaný hudebník, skladatel a mistr improvizace John Coltrane. V průměru má 38 mm, v té době to byla naprosto běžná velikost pánských hodinek. I vodotěsnost se drží ducha doby, je pouhých 30 metrů.

Oblý tvar mu dodává vysoce klenuté safírové sklíčko s vnitřním antireflexem; v 50. letech by bylo samozřejmě z plexiskla. Na opačném pólu vypouklé dýnko tvoří důstojnou protiváhu. Drží ho 6 šroubků a nese gravírované pořadové číslo.

Krásný černý prostý číselník zaujme modrou minutovou škálou „chemin de fer“. Tato stupnice nabízí vizuální odkaz na významné vinylové album „Blue Train“, vydané roku 1957. Subtilní leštěné ručky jsou vyrobené z niklu. Symetrie je dodržena i na číselníku, tištěný text vyvažuje datovou aperturu. Velmi oceňuji její decentní provedení s černým datovým kotoučem a bílým tiskem.

V pouzdře tiká mechanický kalibr s automatickým nátahem Oris Cal. 733, který vychází ze Sellita SW 200. Měří 11½ pařížských linek v průměru a 4,6 mm na výšku. Setrvačka kmitá frekvencí 4 Hz (28.800 A/h), rezerva chodu je 38 hodin, ložiskových rubínů je 26. Můžete ho natáhnout také ručně a umí rychlé překlápění data.

Na hodinkách dostanete černý kožený řemen s překlápěcí nerezovou sponou.

Hudební legenda, saxofonista John Coltrane ovlivnil celé generace hudebníků nejen za svého života, ale i po smrti. Milovníci jazzu a sběratelé retro hodinek mají nyní jedinečnou příležitost získat výjimečný model v luxusním, sametem potaženém boxu s polštářkem, který připomíná umělcovy klasické hudební nástroje. Hodinek vznikne pouze omezená série 1000 kusů a jejich maloobchodní cena činí 2.000 CHF. Referenční číslo je 01 733 7681 4084. Majitel v nich získá krásné decentní hodinky pro formální příležitosti a navíc s hudebním příběhem. Také někdy „prolamujete ledy“ povídáním o hodinkách?

Autor textu: Olie

Zdroj fotografií: www.oris.ch a Jazz Index

Jestli se vám hodinky líbily, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás velmi cenná zpětná vazba, děkujeme.