S limitními edicemi se u značky Officine Panerai poslední dobou roztrhl pytel. Dnes mne zaujaly PAM 532 Radiomir 1940 3 Days zvané také “Paneristi Forever”. Jestli vás tato komunita více zajímá, podívejte se na stránky www.paneristi.com. Tyto hodinky jsou věnovány prý těm nej nej nejvěrnějším fanouškům značky. Pravděpodobně jich je kolem 500, protože to je přesně počet hodinek, které v této limitní edici vzniknou. Není to první edice pro fandovské fórum, v roce 2010 takto už vznikla edice PAM 360.

Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli. To, že jako ocel nevypadá, vás nemusí nijak znepokojovat, je totiž potažena odolnou tvrdou vrstvou DLC. Jinak je na těchto hodinkách téměř všechno tradiční. Pouzdro, které odkazuje na válečný rok 1940 – tehdy ještě bez typické ochrany korunky, má průměr 47 milimetrů. Tradiční je i sendvičový číselník a tvar ruček. Luminiscenční barva je nažloutlá, i ona posiluje „vintage“ vzhled hodinek. Strohý, snad až puristický vzhled doplňuje jen plastický model diverzní miniponorky (S.L.C.) na číselníku. Vodotěsnost pouzdra je podle výrobce 100 metrů vodního sloupce. Není to moc, očekával bych vyšší hodnotu.

V hodinkách tiká in-house mechanický kalibr Panerai P.3000. O tom jsem psal podrobněji v této aktualitě, tak jen telegraficky: frekvence setrvačky 3,5 Hz (21600 A/h), dva pérovníky, rezerva nátahu až tři dny. Zkušenosti majitelů mluví o praktické ještě delší rezervě nátahu, až okolo 80 hodin. Kalibr má 160 mechanických dílů, z toho 21 ložiskových kamenů.

Pohledem na kalibr se ale moc nepotěšíte, hodinky mají pevné ocelové dýnko. Výjimečnost a dedikování této edice je vlastně nejlépe poznat právě zde, výrazný nápis „Paneristi Forever“ nenechá nikoho na pochybách.

Hodinky samozřejmě doplňuje masívní kožený řemen s neméně masívní ocelovou sponou. Pokud i vy jste „Paneristi Positiv“, pak se bez nich rozhodně nemůžete obejít! Raději začněte šetřit, cena odpovídá exkluzivitě tohoto modelu, 9200 EUR není zas tak málo. Přiznám, že tyto hodinky se líbí i mně. Současně vím, že nemám moc šancí, abych si tuto limitní edici koupil, škoda.

Autor textu: 🙂 kibi

Zdroj fotografií: www.panerai.com

Jestli se vám hodinky líbily, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás cenná zpětná vazba, děkujeme!