Možná jste četli naši recenzi hodinek Perrelet Turbin A1066/3? Dnes bych vám rád představil novinku značky Perrelet – podobnou bílou variantu. Oproti recenzi nečekejte žádné zásadní technické změny, jedná se spíš o další barevnou variantu. Přesto se jedná o zajímavé a velmi originální hodinky.

zdroj: perrelet.com

Hodinky Perrelet Turbine Diver White jsou velmi podobné recenzovaným hodinkám, asi proto postačí, když zdůrazním jen to nejdůležitější. Pouzdro hodinek má impozantní průměr 47,7 milimetrů a tloušťku téměř 15 mm. Nejsou tedy určené pro každé zápěstí. Ale musím přiznat, že i s těmito rozměry je nošení pohodlné. Vodotěsnost pouzdra činí celých 300 metrů vodního sloupce. Celkové odolnosti napomáhá i odolné safírové sklíčko s antireflexní vrstvou. Provedení pouzdra má dvě varanty, buď je pouze v barvě nerezové oceli, varianta A1067 má dýnko i lunetu ošetřenu vrstvou DLC.

zdroj: perrelet.com

V číselníku najdeme i zde jedenáct titanových lopatek „turbíny“, zde ovšem v bílém provedení. Tento rotor se navíc otáčí, přiznávám, že u modré varianty jsem se toho nemohl nabažit. Má to evokovat ponorkový lodní šroub a myslím, že úmysl tvůrců se i zde zdařil. Jedná se samozřejmě jen o hezký doplněk bez významu pro nátah strojku, ten zajišťuje samostatný obvyklý rotor na spodní straně hodinkového strojku.

Bílá je i vnitřní luneta s minutovou škálou. Tou můžete otáčet „korunkou“ na pozici „10“.

Ručky také nesou bílou barvu s úzkým tmavým ohraničením. Domnívám se, že budou méně kontrastní, než u jiných barevných variant, snad to nebude na úkor praktické funkci hodinek, tak jak tak, hodinky by měly zobrazovat čas. Ručky i indexy vnitřní lunety jsou vybaveny luminiscenční vrstvou (Superluminova).

Dýnko svým průhledem ze safíru odhaluje průhled na kalibr P-331. Je označován jako in-house, byť má svůj původ v kalibru ETA 2892-A2. Technické detaily jsou stejné, znovu vás tedy odkážu na naši recenzi.

Hodinky jsou vybaveny masívním bílým gumovým páskem s nerezovou jazýčkovou sponou. I zde bude výměna poměrně složitá, pásek neodpovídá žádnému „standardu“ a těsně doléhá k pouzdru. Naštěstí je tento gumový pásek pohodlný a věřím, že i při případných sportovních aktivitách bude plně vyhovovat.

zdroj: perrelet.com

Cenu těchto hodinek jsem nezjistil, ale předpokládám, že bude podobná, jako u jiných variant hodinek Turbine, tedy cca 6500 USD. Není to málo, ale příznivci značky Perrelet a příznivci bílých hodinek to možná budou vidět jinak.

Autor textu: 🙂 kibi

Zdroj fotografií: www.perrelet.com a kibi

Jestli se vám aktualita líbila, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Děkujeme!