Vzpomínáte na nedávnou recenzi hodinek Alpina Adventure Extreme Diver? Nejspíš ano, jak by taky ne, jsou to překrásné potápěčské hodinky. V dnešní aktualitě se budu věnovat novému modelu Alpina Extreme Diver 300 Orange, který je velmi podobný.

Oranžová barva k potápění prostě patří. Už před desetiletími prokázali vývojáři značky Doxa, že je to barva, která si svoji barevnost uchovává ze všech barev nejdéle i hluboko pod hladinou. A navíc hodinky s touto barvou na číselníku nebo alespoň s doplňky jsou hezké. I proto ji můžeme najít také u tohoto modelu – na lunetě a na plongeur minutové ručce. Určení těchto hodinek může být vzhledem k vodotěsnosti 300 metrů vodního sloupce i pro profesionální potápěče, kteří tak díky zřetelné oranžové mají výborný přehled o čase stráveném pod vodou.

V této řadě se vlastně jedná o dvoje nové hodinky – jedny jsou „pro něj“ a druhý model spíš „pro ni“. Sdílejí mnoho shodných důležitých vlastností, které vám představím níže.

Pouzdro s typickým potápěčským vzhledem je vyrobené z nerezové oceli. Jednostranně otočná luneta je leštěná, černěná PVD, a má nápadnou oranžovou luminiscenční stupnici 0 až 60, kde se střídavě s číslicemi nachází ocelové terčíky. Překvapilo mě, že také nesvětélkují. Signovaná korunka s gumovým kroužkem je šroubovací do pouzdra, stejně jako dýnko. Na černém číselníku dominují indexy a hodinová ručka, jsou pokryté luminiscenční barvou. Ve tmě svítí i oranžově orámovaná minutová ručka s luminiscenční výplní. Jehlovitá vteřinová ručka je bíle lakovaná a na konci má výrazný oranžový trojúhelník, logo Alpina. Pozici 3 zabírá velká „třídenní“ datumovka. Safírové sklíčko má antireflexní vrstvu. Hodinky mají odolnost 300 metrů vodního sloupce.

Alpina Extreme Diver 300 Orange Automatic je 44 mm velká varianta a patří na mužské zápěstí. Na číselníku najdete připomínku typu nátahu kalibru (AL-525). Průhledem v šroubovacím dýnku je vidět na mechanický strojek s automatickým nátahem, frekvencí setrvačky 4 Hz, 26 rubíny a rezervou chodu 38 hodin. Jsou na prodej s překlápěcí sponou s bezpečnostní pojistkou na nerezovém tahu (bracelet), gumovém náramku nebo na milánském tahu (mesh). Hodinky jsou dodávány ve speciálním dárkovém balení, unikátně tvarovaným jako potápěčská láhev a obsahuje navíc nylonový NATO strap.

Menší verze Alpina Extreme Diver 300 Midsize měří v průměru 38 mm. Na jejím číselníku chybí zmínka o automatickém nátahu strojku – obsahuje totiž quartzový kalibr (AL-240). Ten má 1 ložiskový rubín a životnost baterie cca 45 měsíců. Šroubovací ocelové dýnko je zdobené rytinami s potápěčskou tématikou. K ruce je připne gumový signovaný náramek nebo nerezový tah.

Jsem ráda, že hodinářské firmy myslí i na dámskou část rodiny potápěčů. Možná bych měla drobnou připomínku k použitému kalibru v dámské variantě – chápu, že quartz je velmi přesný a bezúdržbový, ale mechanický strojek má své kouzlo. Obzvláště, pokud se na něj můžete dívat průhledem v dýnku a strojek je zajímavě zdobený. Ale tím mé výtky končí. Oba modely se moc povedly, luminiscenční oranžová je v kombinaci s matnou černou intenzívně vyzývavá a nepřehlédnutelná. Za mne palec nahoru!

Autor textu: Olie

Zdroj fotografií: Alpina

Pokud se vám aktualita líbila, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás velmi cenná zpětná vazba, děkujeme.