O nových přírůstcích do dámské kolekce Girard-Perregaux Cat’s Eye jste si mohli přečíst nedávno. Luxusní spojení šperkařského umění a vytříbeného hodinářství, oslňující víc než jedním tisícem diamantů a ručně rytým číselníkem z perleti, to je současná horká novinka Girard-Perregaux Cat’s Eye Jewellery, Tourbillon with Gold Bridge.

Značka Girard-Perregaux se pochlubila s fotografiemi z výroby, takže dnes nebudeme obdivovat produktové počítačové konstrukty, ale reálné hodinky. Volba materiálu pro výrobu oválného pouzdra o rozměrech 38,40 mm × 32,90 mm padla na bílé zlato. Pouzdro a překlápěcí spona pokrývá víc než tisíc drobných diamantů s briliantovým brusem, které tvoří motiv nazvaný „snow“, tedy „sníh“. Tento velmi komplikovaný vzor zvládne jen velmi málo šperkařů. Jednotlivé kameny zasazuje mistr do lůžka tak, aby velikostí odpovídaly konkrétnímu místu pouzdra a podtrhovaly ladné zakřivení pouzdra. Uložení všech kamenů trvá tři týdny a každé hodinky jsou naprostým unikátem. Diamant najdeme také na korunce, má brus pojmenovaný „rose“.

Oválné sklíčko vyrobili ze syntetického korundu a je opatřené antireflexem. Číselník z ručně ryté perleti má zcela přírodní barvu, plastický motiv vnitřku perlorodky je podtržen leštěním. Naleštěné ručky mají lístkovitý tvar. Dominantou číselníku je určitě tourbillon s můstkem z bílého zlata. Zdobený můstek je ručně rytý a leštěný, hrany leštěné, boky a spodní část také ručně ryté. Uchycení tourbillonu můstkem si můžeme prohlédnout i na dalších hodinkách z dílen Girard-Perregaux.

 

Dýnko je pevné, gravírované a k pouzdru připevněné 4 šroubky. V in-house kalibru GP09700-0011 pérovník natahuje pohyb rotoru. Rozměry strojku jsou 14 1/4 × 12 pařížských linek, frekvence 3 Hz (21.600 půlkmitů za hodinu), rezerva chodu z plného natažení minimálně 70 hodin. Složili ho z 177 součástek uložených v 20 ložiskových rubínech. Kola jsou vyvažovaná zlatými šroubky. Strojek je bohatě zdobený – deska je rhodiovaná a perličkovaná, můstky mají ženevské pruhy a leštěné hrany. Funkce: tourbillon, hodiny, minuty, malá vteřinová ručka na tourbillonu.

Na bílém řemenu z aligátora s překlápěcí sponou z bílého zlata mají odolnost vůči 30 metrům vodního sloupce. Ale vzali byste takovou nádheru byť jen pod slabý pramínek z kohoutku?

Kolekce Girard-Perregaux Cat’s Eye dosáhla mnoha úspěchů a sklízí ocenění po celém světě za eleganci a vynikající kvalitu zpracování. Po Cat’s Eye Jewellery s pouzdrem a číselníkem posetými diamanty s bagetovým řezem můžeme obdivovat další dámský hodinkový šperk (má referenční číslo 99498D53V701-KK7A). Není pochyb, že manufaktuře se úspěšně daří inovovat modelovou řadu a přinášet ženám výjimečné šperkařské a hodinářské skvosty.

Autor textu: Olie

Autor fotografií: Girard-Perregaux

Pokud se vám aktualita líbila, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Je to pro nás cenná zpětná vazba, děkujeme!