Není asi úplně běžné, že si žena objedná exkluzivní hodinky „na míru“. Mnoho žen střídá hodinky jako módní doplněk takřka každý den. Takové hodinky na přání už musí být natolik výjimečné, aby celá investice stála zato. Ovšem když je autorem takových hodinek Ondřej Berkus, je to sázka na jistotu. Jistotu kvalitních materiálů, precizního provedení i uměleckého rozměru, jímž dokáže Ondřej vdechnout dané věci duši.

Stejně tak je tomu s dámským modelem hodinek Lava. Působí nesmírně elegantně a luxusně, přitom cítíte, jakoby pod povrchem bublaly temné touhy a tajila se velká vášeň. Spojení dvou tváří ženy, která ví, co chce.

Pozoruhodné oblé celotitanové pouzdro má průměr 34 mm a výšku 8,5 mm, což je pro ženskou ruku ideální. Díky použití titanu jsou hodinky také příjemně lehké, váží pouhých 50 g. Jedině luneta a korunka nejsou z titanu, ale z damascénské oceli. To propůjčuje hodinkám uhlazený rámec.

Damašková korunka má válcovitý tvar s vyvýšenou hlavou, hodinky se s ní výborně seřizují, přesně padne do prstů.

Do damaškové lunety je zasazené ploché minerální sklíčko, má průměr 29 mm.

Číselník je ručně vyroben z DLC černěné nerezové damascénské oceli Chada Nicholse a stejně jako u ručně vyrobených titanových ruček vymyslela jeho podobu budoucí majitelka. Právě číselník sehrává ve výsledném dojmu hodinek klíčovou roli. Jednoduché čárkové červené indexy kontrastují s černým podkladem s typickým vlnivým dezénem. Indexy postrádají luminiscenci, tu ale u dámských hodinek málokdo očekává. Číselník je úžasně přehledný, čas odečtete s velkou jistotou. Nenajdete tu žádnou značku, protože pravdou je, že Ondřejovy hodinky mají natolik osobitý vzhled, že vůbec není potřeba, aby číselník označoval značkou či logem.

Kartáčované ručky mají kapkovitý tvar, vteřinová centrální tvar jehlovitý. Vteřinovka má stejnou barvu jako indexy. Ručky jsou na černém podkladu výrazné, čas určíte při prvním pohledu na číselník.

Hodinky jsou osazeny strojkem ETA 2892 s DLC černěným rotorem. Tento spolehlivý a přesný kalibr má průměr 11 1/2 pařížských linek, 21 ložiskových rubínů, automatický nátah rotorem uloženým v kuličkovém ložisku, frekvenci setrvačky 4 Hz (28800 kmitů za hodinu), hacking (zastavení vteřinové ručky při seřizování), regulační systém ETACHRON. Strojek je zdobený perličkováním. Má funkce hodiny, minuty, vteřiny a datum, tuto komplikaci se ale Ondřej rozhodl nevyužít.

Velkou zajímavostí je saténově kartáčované zadní víčko, které je jako vůbec od Ondry první zacvakávací. Nedrží ho žádné šroubky. Hodinky tak určitě nesmí přijít do bližšího kontaktu s vodou.

Celkový vysoký estetický dojem hodinek umocňuje řemínek z černé žraločí kůže s kontrastním bílým prošíváním, který je široký 18 mm. Doplňuje jej překlápěcí spona.

Co říct závěrem? Nejsou to hodinky pro teenagerku, a dokonce si myslím, že je nedocení ani ženy pod třicet let. Nosit je vyžaduje sebevědomí podepřené zkušeností a znalostí sebe sama. Ovšem přála bych každé ženě k takovým hodinkám dozrát – dopnout přepychový řemínek, zkontrolovat přesný čas, přitom si na okamžik nechat zamotat hlavu černočerným vlněním a pak se již vrhnout s vášní sobě vlastní za rozkošemi tohoto světa.

Autorka textu: Evelyn

Autor fotografií: 🙂 kibi

Album všech fotografií.

Za zapůjčení děkujeme papimu, za rekvizity Penshop.cz.

Pokud se vám recenze líbila, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Děkujeme! Je to pro nás velmi cenná zpětná vazba.