Dnešní hodinky TAG Heuer existují zatím v jen konceptu. Osobně si myslím, že je to velká škoda, protože si své zákazníky určitě najdou. Pojďme si je krátce přiblížit.

zdroj: TAG Heuer

Koncept vychází z nedávno (SIHH 2013) představených hodinek Carrera Jack Heuer Chronograph 1887, designéři se inspirovali špičkovými materiály používanými ve Formuli 1 a vznikly hodinky TAG Heuer Carrera Carbon 1887. Díky použitému karbonu váží samotné pouzdro pouhých 19 gramů! K váze celých hodinek samozřejmě musíte přidat hmotnost kalibru a řemenu, ale i tak se jedná o velmi lehké hodinky – váží jen 76,9 gramů.

zdroj: TAG Heuer

Karbon se používá v automobilovém a leteckém průmyslu, ale dobývá také stále více pole výroby hodinek – ať už jako materiál na pouzdra, lunety nebo řemeny. Předurčuje ho k tomu nízká váha, odolnost a také nádherná struktura průřezu karbonových vláken.

Rozměry pouzdra jsou stejné jako u Carrera Jack Heuer Chronograph 1887 – 45 mm v průměru. Design asymetrického pouzdra založený na TAG Heuer Carrera Microgrider byl v roce 2012 oceněný jako „Swiss Watch of the Year“ a vyhrál prestižní hodinářskou cenu Aiguille d’Or.

Nápadná je koncepce „Bullhead“, tedy umístění korunky i tlačítek místo na obvyklé pravé straně pouzdra na jeho vrchol. I to připomíná hostorii chronografů pro sportovní využití. Toto řešení bylo v 70. letech vidět na mnoha modelech různých značek. I když o praktičnosti můžeme pochybovat, je to rozhodně zajímavým designérským prvkem.

I číselník se velmi podobá výchozímu modelu, je ale celý v černém. Kovové leštěné zkosené ručky, kovové leštěné vroubení zanořených subčíselníků, plastické indexy chronografu, to vše jasně vystupuje z číselníku. Černou barvu narušuje pouze červená na konci vteřinové ručky chronografu a na koncích obou čítačů. Nechybí tachymetrická škála a hranatá datová apertura s vkusným černým datovým věncem a bílým tiskem na pozici 6.

zdroj: TAG Heuer

Použitý in-house kalibr Cal. 1887 je také stejný jako u Jack Heuer chronografů. Jeho krásné zdobení si můžete prohlédnout na fotografii. Technické parametry: 39 ložiskových rubínů, frekvence setrvačky 4 Hz (28.800 kmitů za hodinu), skládá se z 320 součástek, rezerva chodu maximálně 50 hodin. Mezi jeho funkce patří hodiny, minuty, centrální ručka chronografu, datum na pozici 6, mimostředná vteřinovka na pozici 9, minutový čítač na pozici 12, hodinový čítač na pozici 6. Strojek má více než 50% součástek vyrobených ve Švýcarsku, splňuje tedy podmínky pro označení „Swiss Made“.

zdroj: TAG Heuer

Tato žhavá novinka z dílen TAG Heuer zatím nemá stanovenou cenu, ale předpokládá se mezi 12.000 a 14.000 CHF. Jestli je to málo, nebo hodně, posuďte sami.

Autor textu: Olie

Zdroj fotografií: TAG Heuer

Pokud se vám tato aktualita líbila, dejte nám, prosím, svoje „like“ pro facebookovou stránku. Děkujeme!