Hodinky Jaeger-LeCoultre Grande Reverso vznikly již v roce 1930 pro potřeby hráčů póla, kteří chtěli mít chráněné sklíčko číselníku. Hodinkové pouzdro se otáčí na pantech tak, že buď můžete vidět na číselník nebo na dýnko a sklíčko hodinek bylo chráněné. Ostatně, můžete si přečíst i recenzi. Dnešní aktualita se týká modelu pro dámy, Grande Reverso Lady Ultra Thin.

zdroj: jaeger-lecoultre.com

Jak je již patrné z názvu, pouzdro hodinek prošlo úpravami, aby lépe sedělo na jemné dámské ruce. Hodinky jsou tenčí a zaoblenější, než mužská verze. Pouzdro měří 24 x 40 milimetrů, na výšku 7,2 milimetru. Stříbrný číselník má zdobení guilloché a kartáčování ve tvaru slunečních paprsků. Obuškovité ručky a arabské indexy jsou vyrobené z materiálu pouzdra. Existuje několik verzí, mohou být vyrobené z růžového 18 karátového zlata nebo z nerezové oceli. Uvnitř může tikat mechanický strojek s manuálním nátahem Jaeger-LeCoultre Calibre 846/1, pro který je typická rezerva nátahu 40 hodin, 18 ložiskových kamenů, frekvence 21.600 půlkmitů za hodinu a který se skládá z 93 součástek. Nebo je můžete mít s quartzovým strojkem Jaeger-LeCoultre Calibre 657 se 4 ložiskovými kameny.

zdroj: jaeger-lecoultre.com

Pouzdro může být zdobené dvěma linkami z 30 diamantů o celkové váze 0,4 karátu.

zdroj: jaeger-lecoultre.com

Můžete je mít buď na tahu z materiálu pouzdra nebo na řemenu z aligátora. A barva řemenu? Fialová, písková, černá.

Asi se chcete zeptat na cenu? Cena ocelových začíná na 4.750 USD až k 9.150 USD, zlaté jsou od 17.200 USD po 30.600 USD.

zdroj: jaeger-lecoultre.com

Ať už vás zaujaly zlaté nebo ocelové, dostanete krásné luxusní a kvalitní náramkové hodinky známé značky s dlouhou tradicí.

Autorka textu: Olie

Autor fotografií: Jaeger-LeCoultre.com