K příležitosti 100. výročí založení firmy Fortis přichází nová kolekce Fortis F-43 Flieger Automatic. A na co se můžeme těšit?

zdroj: Fortis

 

Čekají na nás celkem 4 limitované řady. Big Day/Date, řada Chronograph, Chronograph Alarm a Chronograph Alarm GMT. Každá řada má dva modely. Silver Line s leštěným pouzdrem a stříbřitým plastickým číselníkem, plastickými indexy a ručkami s vrstvou luminiscence. Black Label má černý kontrastní číselník, konečnou úpravu kartáčováním, plastické indexy a ručky s vrstvou luminiscence.

Největší klasikou jsou Fortis F-43 Big Day/Date s denní a datumovou aperturou s věncem v příslušné barvě číselníku, limitovaná edice bude mít 2012 kusů s černým číselníkem a 2012 s bílým číselníkem.

zdroj: Fortis

Fortis F-43 Chronograph se vyznačuje mechanickým chronografem a 2012 kusy od každé barevné varianty.

zdroj: Fortis

Fortis F-43 Chronograph Alarm je osazen C.O.S.C. chronografem, má také komplikaci alarmu. Bude jich vyrobeno pouhých dvakrát 300 kusů. Poslední lahůdkou bude Fortis F-43 Chronograph Alarm GMT s C.O.S.C. chronografem, alarmem a komplikací GMT. U nich bude počet omezený na pouhých 100 kusů s bílým číselníkem a 100 kusů s černým číselníkem.

zdroj: Fortis

Pro všechny modely je společné individuální očíslování, strojek s automatickým nátahem, pouzdro z nerezové oceli o průměru 43 milimetrů, safírové sklíčko s oboustranným antireflexem, prosklené dýnko, voděodolnost 200 metrů. Můžete je mít buď na koženém řemenu, silikonovém náramku, gumovém náramku nebo na kovovém tahu.

Nové fortisy mne opravdu zaujaly a budu se snažit, abychom vám mohli přinést vlastní fotografie a recenze!

Autorka textu: Olie

Autor fotografií: Fortis